| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca noi suntem constienti ca existam? Sau e doar o iluzie cunostiinta?

18 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Suntem constienti ca noi murim,, logic este ca suntem constienti si de existenta noastra/

| Mayhem666 a răspuns:

Suntem constienti ca existam, dar acesta existenta a noastra poate sa fie doar o iluzie. Poate dupa ce mori, realizezi ca esti de fapt un panda vorbitor care a fost supus unui experiment in care erai trimis timp de cateva secunde sa traiesti o viata intreaga imaginandu-ti ca esti om, o specie care poate deja a disparut. Eu inca astept sa ma trezesc, si sa realizez ca de fapt sunt un panda care a trait intr-un joc virtual.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Viata si moartea raman un mister mult prea complex pentru limitatii ca noi, muritorii de rand nu au cum sa inteleaga asta!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Muritori de rand? Hahaha, eu vin din viitor si sunt imortal. Sunt o fiinta complexa, nu imi poti intelege gandirea. Nu voi muri niciodata, eu rad in fata mortii. Hahahahaha!
Inca ma intreb, ce caut pe acesta planeta? Sigur m-am nascut pe planeta gresita. Locul meu este intr-o alta galaxie, intr-o civilizatie mult mai avansata, unde imortalitatea s-a descoperit deja.
Inca astept sa ma trezesc, si sa realizez ca asta a fost doar un joc virtual care a durat doar cateva minute sau ore, iar pentru noi a parut ca a durat cat o viata.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Am auzit pe undeva ca noi am putea sa traim in Universuri paralele,, intr-un fel sa fim dublati, chiar nu ma imaginez sa fiu dublat si sa am alta personalitate,, dar sunt doar pronosticuri date asa/
Ne mai ramane o solutie ca sa aflam ce si cum,, dupa ce dam coltul aflam ce-am fost noi in viata asta, care a fost scopul, probabil cade si dubiul mult prea contestatului Creator!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred in existenta universurilor paralele si in existenta unul alt eu, de fapt in existenta a o infinitate de eu. Un eu poate nici nu s-a nascut inca, alt eu poate a murit deja, alt eu poate are copii si e casatorit, alt eu poate e deja in Japonia, alt eu poate inca e in clasa a 6-a. alt eu poate are un frate mai mare, si nu o sora mai mica, alt eu poate locuieste in alta tara, si exiata o infinitate de posibilitati. De asemenea cred si in calatoriile in timp, desigur ca multi spun, ca o calatorie in trecut este posibila din moment ce acele lucruri deja s-au intamplat, dar o calatorie in viitor nu este posibila, pentru ca viitorul inca nu s-a intamplat, dar eu sunt convins ca si o calatorie in viitor este posibila, pentru ca acea calatorie nu este in viitor in dimensiunea noastra, ci trecem intr-o alta dimensiune, in care lucrurile deja s-au intamplat. Nu stiu daca ai inteles la ce m-am referit, chestiile aste sunt destul de complexe si pentru unii e mult prea greu de procesat, dar nu e cazul tau, tu esti un baiat inteligentwinking

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Asa cred si eu, dar eu cred si in existenta extraterestrilor

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cum ziceam, totul este un mister. Stiinta o sa avanseze in urmatorii ani incat poate sa zica acest lucru, dar tot raman la ideea mea ca exista un Creator, oricat de biblic ar suna sau nu.
Posibil sa existe un alt eu,, dar un lucru e cert, infatisarea noastra nu este unica in lume, am intalnit oameni care seamana izbitor de zici ca-s facuti din acelasi aluat...

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si eu cred in existenta extraterestrilor, ca exista atat de multe planete doar in galaxia noastra care este foarte mica in comparatie cu vecina nosatra galaxia Andromeda, si sunt miliarde, sau chiar mai multe stele, fiecare cu zeci de planete doar in galaxia noastra, si exista o infinitate de galaxii in intregul univers, iar eu cred ca exista si o infinitate de multiversuri, deci existenta extraterestrilor este posibila in procent de peste 100% daca este posibil.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu am intalnit astfel de oameni (nu personal, doar i-am vazut la televizor sau pe internet). Spre exemplu, cauta pe YouTube Dima Trofim si Alexander Ryback, sa vezi ca asemanarea e izbitoare si nici macar nu sunt din aceeasi tara, si mi se pare ca si vocile lor sunt destul de asemanatoare, spre exemplu in aceste doua melodii :

https://www.youtube.com/watch?v=2DaRhiCKGMk

https://www.youtube.com/watch?v=rc-RaAV56vw

In primul videoclip este Alexander Ryback cu melodia originala si in aldoilea este Dima Trofim cu un cover din filmul Pariu cu Viata.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ba' ce asemanare,, esti nebun
Astia 2 sunt gemeni, iti zic la sigur!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Acum ca m-am uitat si eu mi-am dat seama ca de fapt nu seamana atat de mult, si ca nici vocile nu le sunt asemanatoare. Nu stiu de ce inainte aveam acea impresie.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Seamana in proportie de 80% la infatisare.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil parul ii face sa para ceva mai diferiti, daca ar fi avut freza la fel, probabil ar fi semanat mai mult.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pe TPU cel putin stiu ca sunt o multime de fantome.

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns:

Suntem constienti

| veryhonest a răspuns:

Da, insa constiinta noastra este mai mult relativa.