April
| April a întrebat:

Credeti ca o femeie, activa profesional dar si sotie si mama, are si ea dreptul sa puna pe usa semnul"nu deranjati" daca vrea sa fie singura?

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Orice om are dreptul la intimitate o anumita perioada de timp din zi, necesara sa-si incarce bateriile.

lolita
| lolita a răspuns:

Bineanteles, dar din pacate nu are timp de odihna.

regis
| regis a răspuns:

Bineinteles, dar la figurat, ca nu esti la hotel acasa la tine. Si nici sa nu faci in spatele acelui semn ce fac oamenii cand se duc la hotel pentru o ora.

| Anecherry a răspuns:

Bineintelesbig grin

| lily09 a răspuns:

Logic ca are dreptul... dar ideal ar fi sa nu aiba nevoie de semnul''nu deranjati''ca sa fie singura, astfel cei din jur iar aprecia eforturile.

| medex3 a răspuns:

Bineinteles.Fiecare femeie are nevoie de un timp de odihna si acele 5 minute sunt perfecte. Dar mereu va fi un "mami" care va deranja big grin

| roxyrocks a răspuns:

Desigur...pentru ca nu e robot sa fie in picioare si la dispozitia tuturor nonstop

| belltech a răspuns:

Da, de ce nu?

| medeeaalex a răspuns:

DA numai ca atunci cand vrea sa fie singura sa nu uite ca are un sot care ar trebui sa puna mana si el p[e treaba si sa fie tatic, sot si un bun gospodar... Unde sunt doi puterea creste si asa veti avea amandoi timp de semnul "NU DERANJATI"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca ar ridiculiza chiar Vointa liber consimtita de a fi Sotie si Mama!
Pai similar este ca se inchid usile( nu deranjati) institutiilor ce in fapt sunt PUBLICE, deci strict in Interes al Comuniuii si nicidecum al unuui individ!
Chiar daca se practica este un ABUZ de (?)incalcare a Atributiilor
in cazul in discutie Mama si Sotie. pai sa-i ucidem pe copiii sau/si pe Sotii su sa nu ne asumam sarcini ce nu le putem Respecta!
petru borodi/Cluj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca fiecare avem dreptul la un pic de intimitate dar e foarte greu sa te inteleaga apropiatii caci vad asta ca o dorinta de separare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, categoric ca are dreptul asta. Desigur, atita vreme cit semnul se adreseaza celorlalti si nu miebatting eyelashes