| madutza90 a întrebat:

Credeti ca oamenii s-au format de la Adam si Eva? vreau cat mai multe raspunsuri.,,hee hee

6 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu,personal,cred ca suntem progeniturile evei si lui adam.
De la cineva ne am tras si noi si neam nostru,iar legenda cu marul e adevarat, asta a fost, motivul care ne a diferentiat binele de rau.
Acum doar cine intelege/sau a inteles.
Sarbatori fericte!

| Creiot a răspuns (pentru AIRIUS):

Si eu personal cred ca tu esti progenitura Evei si a lui Adam. De la cineva te-ai tras si tu si tot neamul tau iar legenda cu marul e adevarata, am citit eu in "Alba ca Zapada si cei 7 pitici" dar sunt confuz: de ce i-a dat vrajitoarea Evei marul otravit si ce-a cautat sarpele din Gradina Edenului tocmai langa mina de carbune a piticilor ca sa-i dea Albei ca Zapada marul cunostintei binelul si raului? N-a fost bine ca mama si tata mi-au citit, in frageda-mi pruncie, 2 povesti in acelasi timp ca acum le-am incurcat firele narative.

Pana sa manance din mar, pe vremea cand eva manca doar banane, binele si raul era niste concepte ambigue si usor confundabile... noroc cu vrajitoarea care le-a dat turta dulce protoparintilor Adam si Eva ca altfel nici in ziua de azi nu stiam ce-i bine si ce-i rau.

| Dede99 a răspuns:

Citeste in biblie si vei aflawinkingbatting eyelashes

| Dede99 a răspuns:

Citeste in biblie si vei aflawinkingbatting eyelashes tongue

| madutza90 explică (pentru Dede99):

Eu stiu ce scrie in bibilie, dar eu vreau sa stiu cati din voi credeti lucrul asta.:p

| Creiot a răspuns:

DA... Adam si Eva au fost primii oameni acreditati de A.G.O.F.M. (Agentia Galactica a Ocuparii Fortei de Munca) ca formatori si primul lor absolvent a fost Sarpele care si-a platit integral taxa de scolarizare constand dintr-un mar care mai tarziu a trecut in patrimoniul lui Adam ajungand chiar sa-i poarte si numele. Adam si Eva au facut si o cotarita de copii pe care i-au dus la un cabinet de chirurghie plastica si i-au facut pe unii negroizi, pe altii mongolozii, australoizi... asa de dragul diversitatii si sa nu zica lumea de mai tarziu ca omenirea a crescut demografic avand la baza niste relatii incestuoase intre frati si surori.