| fg0503 a întrebat:

Credeti ca scopul scuza mijloacele? Ma refer mai ales la cei care cred ca pot parca oriunde, se pot pisa oriunde, etc.

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Nu, scopul nu scuza mijloacele. Iar exemplele tale reprezinta doar ''bunul simt'' de care dau dovada unii...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia este nesimtire.Nu prea se potriveste zicala ta la asa ceva.

| Musique a răspuns:

Niciodat scopul nu scuză mijloacele. Dacă faci ceva, o faci cu cap.
Exemplele pe care le-ai dat fac mai mult referire la o educație proastă.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În cazurile expuse de tine, nu. Sau cine ştie, poate oamenii au probleme grave, suferă de ceva boli...

| Swan39 a răspuns:

Scopul nu scuză mijloacele. Cât despre exemplele tale, asta ţine de educaţie; dacă dai dovadă sau nu de bun simţ şi empatie.

| fg0503 explică:

Ma refer la societate in general si la cea romaneasca in special : presedintele indeamna oamenii sa nu vina la votarea privind suspendarea sa pentru a-si pastra mandatul, vecinul da muzica la maxim pentru a se simti bine, guvernul crede ca poate taia din pensii si salarii, primarul ca sunt de ajuns cateva promisiuni in campania electorala...