| RAY a întrebat:

Credeți că vom ajunge la fascism sau la anarhie?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Faina poza frate

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am întrebat câteva fete pe tik tok., mi au dat nota 7

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Anarhie.

| Mosotti a răspuns:

Vom ajunge la nazism, a zis si Reagen in anii 80 "nazismul va veni cu figura liberala".
Nazismul fascismul este liberalismul extrem, si apare in situatii urate de criza ca acum!
Ptr ca oamenii nu mai au incredere in clasa politica, si vor spera in extreme, socialismu si nazismul.
Si cum sunt indoctrinati contra socialismului, vor vota nazismul.

Si s-a creat precedentul ca sa vina nazistii, se doreste asta la nivel inalt, ti-a bagat aia cu LGBT si altele, ca apoi sa fie motiv sa vina "aaa, va scap eu de astia, va scap eu de imigranti...".

| RAY explică (pentru Mosotti):

Te intreb eu pe tine, daca comunismul era pro religie iar nazismul anti religie cum era oare?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai daca comunismul era pro religie nu mai era comunism, adica daca era pro religie, nu mai tinea cu oamenii de rand, ci cu bogatii care au facut religia.
Daca nazismul era anti religie nu stiu cum era.

| T0T a răspuns:

La comunismul de vis.

| Dismally a răspuns:

Cand? In urmatorii cativa ani nu, pe urma e posibil orice.

| EliLeli a răspuns:

Nu