| ion218642 a întrebat:

Credeti ca vom putea vreodata sa simulam apa sau natura? Sau sunt procese naturale si nu se poate?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cum adica sa le simulam?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru dullcat):

Cred că se referă la o imitație artificială a naturii, creată de om

| relian a răspuns:

Du-te la magazin, sunt boxe de astea care au inregistrari din natura, cum curge apa, cum ploua, cum bate vintul tuna etc.asculti si te linisteste laughing
Ce este aia sa simulam apa laughing dar sa simulezi sa te exprimi mai bine si mai clar nu merge?

Ori voiai sa stii daca putem face noi apa.Normal ca putem sa facem, apa, si tu poti sa faci, asta daca ai o masina, cand mergi cu o masina, in afara de noxe, iese si apa, acel catalizator de la masina asta face catalizeaza gazele arse, sa iasa mai putine, in acele reactii rezulta si apa.
Deci bagi aer, benzina sau motorina si rezulta si apa, putem spune ca am fabricat apa, nu am simulat nimic laughing

| Catrice a răspuns:

A început școala copilași dc lipsiți sa opuneți întrebări in loc sa învățați despre ce întrebați

| Hyperion7 a răspuns:

De ce nu?happy

| ShaOfHatred a răspuns:

Cu siguranță. Rasa umană evoluează pe zi ce trece. Deja vrem să fim mici dumnezei și să creăm viață. Cât crezi că mai durează până or să se creeze o natură artificială?
Dar ideea unei ape care să o înlocuiască pe cea din natură, nu cred că e realizabilă, deoarece apa este unul dintre elementele de bază și suntem cam dependenți de ea.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu

| VadimIvanov a răspuns:

Nu