| anonim_4396 a întrebat:

Credeti... ca zodia va influenteaza felul de a fi?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu prea cred

| Musique a răspuns:

Nu.
Baftă!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Imi e si m i e (TPU tine musai sa il scrie cu cratima) greu sa accept insa chiar si doar in mici proportii, da zodia pare sa influenteze felul de-a fi al unei persoane. Am experiente de exemplu cu leii, atat cei doi din familie cat si altii intalniti in viata si toti sunt aproximativ la fel de orgoliosi, caposi, smuciti, numai ei au dreptate samd.

| zurick a răspuns:

Nu.Am întâlnit și alți capricorni și niciunul nu are în comun cu mine absolut nimic.Sunt unică(nu în sensul bun)și nu mă influențează deloc.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru zurick):

Nimeni nu e unic. Asta e un simplu mecanism al creierului care te face sa nu disperi.

| IGM a răspuns (pentru zurick):

Sa sti ca majotitatea capricornilor au o capacitate mare de gandire si o parere buna despre ei, drept dovada raspunsul tauwinking.

| zurick a răspuns (pentru IGM):

''majoritatea capricornilor au... o parere buna despre ei''
Nu stiu daca o au sau nu, dar eu sunt exemplarul perfect de capricorn care se uraste mai mult decat ii uraste pe altii.

| sublime89 a răspuns:

Nu ai auzit cazuri de gemeni cu personalitati diferite? Daca sunt din aceeasi zodie, n-ar trebui sa fie la fel? Deci nu, povestea zodiilor e o inventie umana fara baze in realitate.

| IGM a răspuns (pentru sublime89):

Sincera sa fiu intre gemeni am vazut cele mai multe diferente.Si da conteaza si personalitatea si educatia.

| sublime89 a răspuns (pentru IGM):

Eu nu m-am referit la zodia gemeni, ci la frati gemeni.

| Wøodenpints a răspuns:

Trebuie să fii extrem de dobitoc să crezi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Cred ca n-are nicio treaba una cu alta.

| Madayna a răspuns:

Nu neaparat dar mici adevaruri mai sunt in legatura cu comportamentul in functie de zodie, mie cel putin unele mi se potrivesc.

| neca a răspuns:

Nu as judeca pe nimeni pe baza zodiei lor, nici nu cred ca zodile au influienta asupra mea sau a altor persoane dar cred ca zodiacul e un subiect interesant de discutie

| Netrider a răspuns:

Da, zodia si miscarea astrelor influenteaza fiinta umana. de exemplu s-a constatat ca in perioada de luna plina rata infractionalitatii creste.