| Thecurious a întrebat:

Credeti in existenta "Statului Paralel " din Romania?
Omologul sau american se numeste "Deep State ", presedintele Donald Trump i-a recunoscut existenta, administratia republicana(gevernul SUA) incercand sa il anihileze.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa se dovedeasca asta apoi mai vorbim, e adevarat ca Romania fiind o colonie primeste ordine de afara

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, un stat paralel din geomtria Minkoski unde mai multe paralele se întâlnesc în acelaș punct. Furtul nerușinat
Este un stat real și unul paralel, Unul e mai paralel ca celălalt. Aceeași tâlhari de drumul și autostrada mare călăresc pe ambele paralele de o dată. Unii se fac că ne conduc, alții se fac că nu ciordesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nancy Pelosi are pentru Trump același plan pe care l-a avut opoziția pentru Dragnea aici rolling on the floor

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Credeam ca in SUA, membrii unui partid sunt mult mai uniti decat in Europa. Nu stiu de ce ii credeam mai seriosi pe politicienii americani, probabil din cauza propagandei pro-americane din Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

E democrată Pelosi
dar a zis cu subiect și predicat că nu vrea impeachement, îl vrea în pușcărie

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Crezusem ca-i republicana.
Impeachement-ul e punerea sub acuzare de inalta tradare, in cazul lor, a presedintelui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

E procedura de destituire
nu neapărat înaltă trădare. merge cam pe orice infracțiune majoră. în special mită și trădare. dar n-a fost destituit niciun președinte în aproape 250 de ani de când e in vigoare constitutia. (trecea pe Nixon sigur dacă nu demisiona)

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Vineri sau cam așa ceva, pe HBO este un program cu noutăți americane și cu discuții cu ce se întâmplă la ei în Congres, să vezi ce de mai seamănă ai lor cu ai noștri.