| virtual2018 a întrebat:

Magia neagra credeti cai reala? Daca da explicati dc va provoc

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca e neagra, alba sau roz magia e doar o vrajeala.

| NuMaiFumez a răspuns (pentru suntserios):

Ca o fi verde sau albastra eu am inteles ca ar fi oameni care ar avea puteri din astea telepatice si telekinezie daca pune mana un psihopat pe astfel de puteri ce se intampla? ok sa zicem ca nu crezi, dar ar fi o politie ca sa dovedeasca criminalul fictiv vorbind? pe Charles Manson l-au prins si el doar influeta deci nu avea politia dovezi.

| DeyCj a răspuns:

Da, este reală la fel ca magia albă și gri, dar; NU este pentru oricine, ci doar pentru acei oameni care stăpânesc foarte bine manipularea energiilor.Degeaba apar tot felul de vraci, vrăjitoare, etc. că nu toți acești oameni știu face asta.cei ce chiar știu manipula energiile nu se arată, și preferă să-și folosească aceste tehnici pentru a-și finaliza propriile lucrări spirituale.

| raMLesS a răspuns:

Nu exista nici magie, nici telekinezie, nici pirokinezie, si nimic.
Sunt numai vrajeli menite sa manipuleze omul prost, fara o gandire critica.

| Mclaren12 a răspuns (pentru raMLesS):

Si care-i interesul in asta? Din telekinezie si pirochinezie nu prea poti face bani de pe urma "prostilor". Cine are de fapt puterea sa manipuleze omul "prost" cu asta?

| raMLesS a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu e neaparat un mod de facut bani, e un mod care te face sa crezi numai in tampenii, si te face sa pierzi timpul, si sa distribui informatie falsa.

| Mclaren12 a răspuns (pentru raMLesS):

Pai tocmai, ca sa faci asta trebuie sa ai un interes, ca altfel nu are logica sa-ti pierzi timpul cu asta doar de dragul de a o face. De exemplu din crestinism se fac multi bani de pe urma prostilor, acolo mai gasesti un interes sa distribui informatii false ca sa puna lumea botu' la ce zici. Bisericile fac asta de ani de zile si prin bani luati de la oameni au ajuns mai marii bisericii sa aiba bogatia pe care o au acum. In schimb "industria" telekineziei nu este deloc dezvoltata. Nu prea s-au scris lucrari multe despre asta, stiinta era mai ocupata sa-i tina pe oameni ignoranti si sa le bage materialismul in cap etc. Nu prea ia prea multa lume in serios astfel de fenomene precum telekinezia, de asta nu prea o sa-si piarda nimeni timpul sa cerceteze subiectul si sa vina cu ceva argumente ca mai apoi sa fie criticati.

| virtual2018 explică (pentru Mclaren12):

Cam asa e

| xerxes1 a răspuns:

Ce conteaza ce cred altii?
Conteaza doar ce crezi tu.

| Octavian199 a răspuns:

Din parti

| Mircea08 a răspuns:

Este reala si reprezinta modul de operare al diavolului si al supusilor lui