| Alex a întrebat:

Credeti sau nu ca exista Dumnezeu? Argumentati, va rog.

2 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Eu cred intr-un alt fel in Dumnezeu nu cum cred toti,adica ca sa fiu mai simpla,eu cred in Dumnezeu dar nu in biblie,unele lucruri usnta devarate din ea dar unele si majoritatea nu,sunt uni oameni care se roaga ca disperati in biserica si sunt fanatici dupa Dumnezeu,dar ei nu primesc nimic deoarece sunt rpea fanatici. Exista cu adevarat o energie care tine tot, universu, si chair si noi suntem doar o energie acel numit ''suflet''.

| dOody a răspuns:

Bineinteles ca exista. Cum ti-ai putea explica faptul ca existi, ca respiri, ca esti ferit de pericole? Exista Dumnezeu si e o mare parte in noi!