| Dismally a întrebat:

Crezi ca este mai bine sa spui mereu adevarul sau in anumite situatii este preferabil sa minti?

103 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este foarte bine să minți mereu, și mult laughing!

| RAY a răspuns:

Bagi de seama ca daca ai spune adevarul ai fi iubit de toata lumea, desigur ca nu, poporul roman nu este inca la nivelul ala de evolutie din punct de vedere moral, mai trebuie cateva multe mii de ani ca sa fie la fel de moral ca popoarele Germanice, asta e adevarul, in toata istoria numa tradari, vicleni

| Celcestietot a răspuns:

A fost frumos Războiul Mondial în care au fost implicați nemții, nu, RAY? Cică moralitate... laughing

| troleibuz a răspuns:

Nu sa minti neaparat. Dar sa taci e bine uneori. Nu toate lucrurile merita o reactie din partea ta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Mișto este că locuiești și în România, printre oameni trădători și vicleni și cauți și femei românce, șarpele aici ești tu laughing. Du-te la popoarele tale, că noi nu suntem buni pentru tine.

| RAY a răspuns:

Celcestietot laughing laughing cat rasism pe tine,desi ieri te am laudat azi vad ca ai revenit la normal,nu sunt rasist omule, nu am spus ca toti sunt asa, asta ai spus tu, cat despre razboi desigur ca nu a fost moral si ca nu trebuie uitata istoria, nici Germania nu-mi place a au venit un milion de sirieni, le-a adus tampita de merkel, sunt si sarpe acum laughing laughing

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

Serios? Ar trebui sa incerc si ei laughing

| Dismally explică (pentru RAY):

Eu cred ca oamenii in general nu sunt la acel nivel sa accepte adevarul mereu, de multe ori prefera o minciuna ori se mint singuri happy

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Si asta e un adevar, dar sa nu uitam de moralitatea genetica

| Dismally explică (pentru troleibuz):

Da, corect dar si tacerea e un raspuns de multe ori asa ca ori taci ori ii spui direct probabil va avea aceeasi reactie happy

| Dismally explică (pentru RAY):

Moralitatea este una si faptul ca nu putem face fata de multe ori la adevarul brutal este alta happy

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Depinde de ceea ce inseamna acel adevar, nu o sa spui cuiva ba ce urat esti sau ce gras esti sau ce prost esti bine pe net da, dar real nu prea ca ne am ucide unu pe altul

| troleibuz a răspuns (pentru Dismally):

Daca starneste aceeasi reactie nu are rost sa-ti consumi energia.

| Dismally explică (pentru RAY):

Exact, daca te intreaba cineva "cum arat?" nu ii spui "arati ca dracu" desi asta crezi, stii ca acel lucru ii va face rau persoanei respective happy

| Dismally explică (pentru troleibuz):

Nu este un consum prea mare de energie sa ii spui si poti sa i-o spui si intr-un mod frumos happy

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Corect, deci ar fi bine sa fim sinceri, faza e ca nu acceptam adevarul e prea dur asa ca ne suparam daca ne critica cineva, deci poate ne vrea binele

| Dismally explică (pentru RAY):

Poate dar daca iti vrea binele si este si diplomat poti sa il accepti si mai usor happy

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Corect

| troleibuz a răspuns (pentru Dismally):

Unele adevaruri se intind pe 5 pagini. Contextul e important

| Dismally explică (pentru troleibuz):

Atunci ii faci un rezumat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori ieşi mult mai câştigat dacă minţi în loc să spui direct adevărul şi să te complici fără rost.

| Dismally explică (pentru anonim_4396):

De castigat clar, dar pe urma cine isi doreste sa vorbeasca cu cineva stiind ca va fi mintit?

| mgtow a răspuns:

E buna minciuna cand e mevoie de ea altfel daca am zice numa adevar n-ar fi asa bine

| Celcestietot a răspuns (pentru Dismally):

Nu serios laughing! Sa incerci, sa incerce, sa se intample ceva pana la urma laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dismally):

Păi de ce să ştie?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt deloc rasist, nu este ca si cum tu nu ai atras atentia prin prisma comentariului tau, doar am incercat sa reflect realitatea. Am gresit eu cu ceva? Cand scrii,, poporul roman'' te referi la toti, nu la o anumita parte sau procentaj, ci la intreaga populatie. Compara Romania cu Germania (ex.) daca nu au istoria patata sau cu orice alta tara curata, dar sa nu imi spui mie ca nemtii sunt mai morali ca romanii sau ca au o altfel de istorie a sfintilor, ca nu este frumos si corect in principal.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici eu nu inteleg cum a putut un popor civilizat, moral sa faca asa ceva, nu pot nega asta dar numi gasesc explicatie, atunci de ce exista diferente intre popoare? de ce acolo se traieste mai bine?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Datorita a ceea ce au facut stramosii lor, de asta se traieste mai bine, ca au dat in cap si smecherii din astea.

| Dismally explică (pentru mgtow):

Uneori da, ar putea fi utila.

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

Te cred doar ca eu nu pot, cat timp nu-ti iese natura nu are rost sa te chinui happy