| Dismally a întrebat:

Crezi ca este mai bine sa spui mereu adevarul sau in anumite situatii este preferabil sa minti?

103 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Datorita principiilor. Uneori mai alegem și ce e corect nu doar ce e în avantajul nostru. Dacă de exemplu ai doi prieteni dar unul minte, vei fii de partea celuilalt dacă te îți cumpăra cadouri? Am dat asa un exemplu...

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

De aia eu sunt flexibil, ca sa-mi fie bine in avantajul meu, insa nu sa fac rau la altul!
Il pastrez pe al doilea de suflet, si de primul ma folosesc, pai ce sa-i fac daca e prost.
Si dupa aia "te-am obligat eu? Sa fi sanatos tati" daca reproseaza la o adica.
Prin 2011 aratam f bine ca faceam sport, voiam sa fac videochat dar am renuntat ca nu ma simteam prea bine, pai de ce nu? Nu trebuia mare lucru de facut.

Deci pana a face rau altora, fac orice pentru mine.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Pai niciodata nu sunt intrebata, dar daca as fi as intreba-o daca vrea sa auda adevarul fara sa se supere ca daca se supara mai bine nu spun nimic.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Oamenii iti vor cere mereu adevarul dar de cele mai multe ori nu fac fata la el cand este unul dur...

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Scuze cred ca am mai multi ani decat tine am 58 si nimeni pana acum nu a vrut sa stie cu adevarat cum gindesc despre.Slabe sanse ca de acum incolo.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

In schimb stiu in mod sigur ca de cand sunt vaduva nentrebata am pus la punct foarte multi barbati care credeau ca se pot juca cum mine si le-am spus verde in fata ce gindesc pe urma i-am pus pe ignor.Crezi ca degeaba, ca barbatii nu invata doar vineaza? Nu am noroc la asta am noroc la alta? Poate.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Daca intrebi pe cineva: ce preferi, adevarul sau sa te mint frumos? Cred ca majoritatea vor alege adevarul desi in realitate nu ii vor face fata. Lasa ca nu toti barbatii sunt "vanatori" happy O parte din ei da, dar nu toti.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

In mod sigur dar eu stiu sa fac diferenta.o zi frumoasa.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu plăcere (:

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Da, cine știe ce comentarii mai vin laughing

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

E foarte bine ca stii, o zi frumoasa si tie happy

| Theo94 a răspuns:

In anumite situatii e bine sa minti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleg sa stau deoparte decat sa mint, dar uneori nu stiu cand trebuie sa raman in afara cutiei. Spun adevarul, cum il percep din punctu meu de vedere, asta e altceva, nu e minciuna mea cand altii interpreteaza altfel scenariul din directia in care se afla ei.
Stiu ca sunt persoane care se baga sa minta ca sa atraga atentia spre castiguri personale, aceia sunt in droguri ca sa suporte senzatia, eu nu pot...