| anonim_4396 a întrebat:

Cu câți bani se poate întreține un om pe lună? Aici mă refer doar la strictul necesar. Vreau să plec în străinătate, si as vrea să-mi fac o idee despre cheltuieli.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1000€ pe luna dar sa bagi la saltea nu merita sume mici pentru nimic, doar daca faci reforma in casa si revii inapoi dupa 1-2 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

O intrebare atat de vaga cu va primi niciodată un raspuns care sa iti fie util.

Una sunt cheltuielile in Londra, altele sunt intr-un orasel mic sin Germania altele sunt intr-un oras mic din Croația. Si asta daca presupunem ca te duci in Europa.

Una e sa stai in chirie singu in Londra sau la 100km de Londra.
Una e sa mergi zilnic cu transportul in comun in Anglia, alta e in Spania. Samd.

Unii cheltuie in afara 2000 euro alții 1000 euro ca strictul tau necesar nu e acelasi ca al meu.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

În Budapesta vreau să merg, pentru câteva luni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de care străinătate și de cheltuieli. El nu se întreține, el are cheltuieli.
Unde vrei să pleci? Se numește cost of living. Pentru fiecare țară îl găsești pe Internet.

| Iote a răspuns:

Cheltuieli pentru cel ramas acasa, caruia tu ii vei trimite bani, sau cheltuieli undeva in strainatate. Si acolo difera de la tara la tara.
Repune intrebarea mai explicit pentru cei care stiu sa-ti raspunda.