| CanutaOmsucit a întrebat:

Cu toti stim ca viata este cruda si daca nu cugetam cum trebuie isi bate joc de noi cand ne este lumea mai draga, am vazut persoane care din cauze diferite si-au pierdut casa si familia, poate din vina lor poate nu, de ce unele dintre aceste persoane nu incearca sa-si recladeasca un nou inceput, o noua familie, de ce ar trebui sa se ascunda in spatele unor secte religioase, nu inseamna asta slabiciune din partea respectivului sau chiar lasitate? am un prieten care a patit asa ceva iar acum nu ma mai considera prietenul lui daca nu merg la biserica lui, atata de mare influenta au cei care se ascund in spatele bibliei asupra unor oameni napastuiti de soarta?

1 răspuns:
| Musique a răspuns:

Nu știam că în Biblie scrie că trebuie să-ți pierzi casa,familia, prietenii pentru a-L servi pe Dumnezeu. Unele religi sunt atât de... închise.
Îmi pare rău de prietenul tău și de mulți alții care au căzut în "plasa" asta.Îl iubești pe Dumnezeu, te rogi, mergi la biserică, ții posturile etc, dar nu trebuie să-ți lași fericirea, pentru că poți face două lucruri deodată.