| 6cai a întrebat:

Cum aflu greutatea unui porc viu? Exista modalitati ceva? Funda~!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Inafara sa il pui pe cantar? la ochi...se zice ca daca aproximezi cate kilograme are capu, atat are si porcu, adica daca capatana de porc are 7 kg, porcul are in jur de 70-80 de kg...

| agent003 a răspuns (pentru caramela):

Daca capu tau are 1 kg apoi tu ai 10 kile

| caramela a răspuns (pentru agent003):

Ha ha ha, ce am mai ras ironicule, e un obicei din batrani, pana la urma nu am dat in cap nimanui...

| agent003 a răspuns (pentru caramela):

Eu am inteles ca e din batrini, dar logic totusi nu este, crezi sau nu

4 răspunsuri:
| 6cai explică:

Tot asa stiam si eu, dar viu habarnuam, m-a intrebat taicameo si ii cautam un raspuns, pe net n-am gasit nimic si m-am gandit ca poate aici.