| MadRaven a întrebat:

Cum ar arăta pentru voi o lume perfectă? Cum ați caracteriza-o? Pe ce anume s-ar baza, cum ar funcționa?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Una perfect plictisoare,lumea este rezultatul evolutiei noastre ca specie,selectie naturala,sexuala, fara suferinta ce sens ar avea viata? suferinta te face sa pretuiesti fericirea, bucuria, zeii au primit pedeapsa de a fi nemuritori, de asta imi vine sa rad cand citesc de rai si alte chesti nebunesti, nimic nu este perfect, absolut nimic, in viata totul trebuie sa fie in echilibru

| Drimmero a răspuns:

Opusul la ceea ce este acum, daca privesti in ansamblu, vei vedea ca acum e doar haos si jale, la opusul situatiei ma refer eu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lumea e perfecta. Eu mi-as imagina o lume pe baza lumii in care suntem. Daca as putea insa mi-as imagina o lume complet noua, iar aici ma refer nu cu copaci, apa si astea... o lume care funcioneaza pe alte principii nestiind de nicio alta lume. Adica sa nu fac comparatii. Aici am argumentat tinand cont de faptul ca prin lume nu m-am referit si la oameni. Poate alte forma de viata.

Saaaau... o lume plina de pisici care nu duc grija zilei de maine big grin

| T0T a răspuns:

O lume în care fetele s-ar simți în continuu excitate.

| RainmakerX a răspuns:

Toata lumea ar avea o locuinta si ce sa manance.
Nu ar mai exista boli/crime/violuri si tot felul de dereglati.

Stii care ar fi totusi problema? Intr-o lume perfecta oamenii s-ar reproduce mai mult, fapt pentru care am ajunge sa ne distrugem pentru resurse... deci ajungem de unde am plecat.

| GoldenZenith a răspuns:

Multe pisici pufoase, ciocolata și tot ce ține de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lume numai cu copii. Un paradis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lume care se bazeazã pe energie libera, putinã populatie doar natura purã.
Si constiinta umana sa nu aibã limitatii, oamenii sa fie dezvoltati spiritual.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Sunt atat de realista incat nici nu-mi pot imagina o lume perfecta : )))