| Catrice a întrebat:

Cum ar fi arătat lumea dacă nu ar fi fost inventat televizorul?!

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără televizor.
Când eu m-am născut nu era televizor.
În lumea în care am trăit eu televizorul a apărut prin anul 1960.
Până atunci spectacole echivalente cu cele de la televizor erau la cinematograf. Înainte de începerea filmului erau 10 minute un jurnal de știri.
Așa că dacă vrei să vezi cum arăta lumea fără televizor, închide televizorul, închide calculatorul și telefonul mobil și mergi la cinematograf o dată pe săptămână.
Mai citești o carte, joci rummy, mai croșetezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

...la fel?
Poate un pic mai bine, fara Antena 3 si RomaniaTV.

| laSoledad a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Adevarat, insa propaganda are multe forme, chiar si fara televizor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru laSoledad):

Da, dar televizorul e sursa sigura pentru bosorogii care nu merg nicaieri toata ziua, si se simt destepti.

| laSoledad a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Adevarat, e asemănător cu internetul pentru tinerii aia pseudo-inteligenti, care nu merg nicaieri si care promoveaza papagaliceste, influentati fiind de trenduri, curente politice si idei pe care nu le inteleg cu adevarat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru laSoledad):

Da... Tinerii aia inutili, care daca se impiedica de incarcator si pica in nas, spun ca doar in Romania se poate intampla asa ceva.

| Drimmero a răspuns:

Informatie mai putina, spalare pe creier mai putina, cam astea sunt cele mai importante. Lumea a inceput sa evite TV-ul,, eu cel putin ma uit rar, decat atunci cand sunt unele meciuri ce prefer sa nu le vad pe net.

| Andreeush a răspuns:

Probabil ne-am fi plictisit dacă nu s-ar fi inventat.

| SilentRain a răspuns:

Mai plictisitoare, pana sa descopăr pc-ul televizorul era o sursa de divertisment

| oglindasultanului a răspuns:

N u si-ar mai fi invatat comportamentu si luat ideile de acolo. Pentru cineva care n-are tv, e f corect sa fie "paranoic" la asemenea "invatati", se comporta ciudat lumea, vorbeste multe prostii, nu-s deloc atenti la oameni, invata din "tv".

| laSoledad a răspuns:

Tata cand era mic era asa fascinat de vocile de la radio, incat l-a dezmembrat ca sa vada artistii dinauntrul lui. Fiecare epoca are fascinatiile ei. Unii au avut radioul, altii televizorul, noi internetul. 'Om trai si 'om vedea ce urmeaza dupa.

| Paul754880338 a răspuns:

Ca un film :-))