| JIJ a întrebat:

Cum ar fi lumea fara oamenii bogati?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

BUNAhappy
Cum ar fi padurea fara uscaturi?
Noi nu traim datarita unor oameni bogati.
Traim ca am muncit si am coizat la stat o viata.
O seara bunahappy

| Mădă0611 a răspuns:

Saraca, la propriu si la figurat. Majoritatea descoperirilor au fost facute de oameni bogati, doar ei aveau resursele necesare in scopul asta.

| NemNUZ a răspuns:

Pai sunt si parti bune dar unele meserii trebuie platite mai bine, nu se poate ca un profesor sa aiba aceeasi avere ca un tractorist. Dar in zilele noastre sunt oamenii mult prea bogatii iar din aceasta cauza exista si oamenii foarte saraci ( de unde crezi ca au bogatii bani? ).

| Foxglove13 a răspuns:

Plictisitoare

| 50cent50 a răspuns:

Toti am muncii pentru aceeasi bani, am fi egali (bineainteles acest lucru nu se poate)

| Andreea_4752 a răspuns:

Dumnezeu a lăsat oamenii săraci și oamenii bogați cu un scop.
Si oamenii bogați au muncit ca să ajungă unde au ajuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea_4752):

Daca oamenii bogati au muncit, te sfatuiesc prieteneste sa lasi tv ca are o influenta foarte proasta asupra ta.

| JIJ explică (pentru anonim_4396):

Totusi daca nu ar fi oamenii bogati nu ar exista multe locuri de munca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JIJ):

Si alea care sunt poate ar fi fost plattite mai mult decat bataia de joc care e in ziua de azi.
"problema" e altfel, daca nu ar fi fost oamenii saraci oamenii bogati nu ar fi existat. ca aia sa aiba milioane si miliarde care oricum nici in 5 vieti nu i.ar cheltuii majoritatea trebuie sa traiasca cu un salariu de rahat

| JIJ explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa cunosti mai multe concepte despre bani te sfatuiesc sa citesti aceata carte http://www.scribd.com/doc/23585684/Tata-bogat-tata-sarac

| Raulikaaa a răspuns:

Saraca laughing)