| JustMusic a întrebat:

Cum arata uniformele voastre scolare, daca aveti asa ceva? Sunteti pro sau contra lor? De ce?

12 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Noi nu avem uniforme scolare, desi ni s-au impus. Aveam o camasa alba si cravata albastra, cu emblema liceului.Acum nu le mai purtam, asta era la inceput. Daca sunt de acord cu ele..pf,depinde.As spune da, pentru ca asa putem sa le inchidem gura elevilor care se leaga de stilul vestimentar al altor elevi. Avand toti uniforme, nu mai au ce comenta.Dar totodata as zice nu, pentru ca fiecare se imbraca cum vrea.Asadar,eu inclin spre....partea cu contra.Imi place sa-mi aleg hainele, nu sa ma imbrac cu acelasi lucru.

| Holocaust a răspuns:

E albastră, formată din 3 piese:fustă, sacou, pantaloni...şi ah, uite-o: http://questioare.com/uniforma-in-scoli-controverse/
Eu sunt indiferentă.Îmi pare bine că nu mai trebuie să stau să mă gândesc 2 ore cu ce să mă îmbrac la liceu.Îmi iau fusta, o cămaşă, şi am plecat.E mai simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Afãrinツ a răspuns:

Am uniforma scolara, de culoare grena, care include sacou, pantaloni sau fusta, camasa alba si pantofi. Culoarea nu este prea draguta. Mai bine era neagra sau rosie. Sunt clar contra, desi domnul director nu ne pune tot timpul in uniforme. Pe timp de iarna putem veni in blugi de orice culoare si ghete, dar sacoul trebuie purtat pe timp de iarna neaparat. Regulile astea nu sunt prea convenabile, parerea mea. Vazui anul trecut copii cu blugi de culoare verde aprins si camasa portocalie. Nu se asortau prea bine, dar macar le placeau lor.

AWESOME!
Tu ai uniforma scolara?

| JustMusic explică (pentru Afãrinツ):

Da am, era visinie {eu nu am prins-o pe aia} acum e formata din sacou negru cu emblema liceului pe mana stanga fiecare clasa are alta culoare la emblema{ clasele a 10 au rosie, 11 au albastru si 12 au galben} si pantaloni negri su albastru inchis obligatori.Si trebuie camasa alba sau albastra, multi nu respecta asta dar diriga mea e cu capu si suntem singura clasa care trebuei sa respecte asta. Daca nu ai uniforma cel putin sacoul si pantaloni inchisi te intorci acasa sta un profesor, in special directorul adjunct si te intoarce acasa.

| Afãrinツ a răspuns (pentru JustMusic):

rolling on the floor ce tare! Un coleg, la ora de sport, a venit in pantaloni scurti, ca era vara iar gardianul nu l-a lasat sa intre. Si diriga noastra ii cu capu... :/ stiu ce simti laughing Dar ma bucur ca ne-a parasit. Am spart geamul cu mingea de fotbal si am spart caloriferu laughing

| JustMusic explică (pentru Afãrinツ):

Ce norocosi ati fost, noi de 2 ani ne chinuim sa scapam de ea dar se tine ca scaiu de haine, si ne face capul calendar cand ne vede, profa de psiho a innebunit ascultandu-ne ce probleme avem cu dirigalaughing

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai vesta neagra cu guler verde si cu 2 buzunare mici, cravata verde si camasa alba. 50% pro 50%contra.winking

| Alishia a răspuns:

Nu am uniforme si nici nu vreau, m-as plictisi sa port aceleasi haine zilnicstraight face

| Cigαяєttє a răspuns:

Da avem, ni s-a impus să purtăm o cămașă albă și o cravată roșie cu emblema liceului, însă, sinceră să fiu sunt contra, deoarece fiecare ar trebui să fie liber să se îmbrace cum dorește, nu zic acum să te duci la școală arătând în ultimul hal, decent, însă după propriile gusturi.happy

| JustMusic explică (pentru Cigαяєttє):

Sunt de acord cu tine, dar eu sunt si pro deoarece in majoritatea claselor exista copii de banii gata care ii fac pe ceilalti sa se simta prost deoarece ei au haine de firma etc, nu toti sunt la fel dar multi asa fac.

| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Eu sunt mai mult contra decat pro, deoarece uniformele sunt cam urate, si nu arata bine pe toata lumea, insa daca ar trebui sa le port, nu m-ar deranja asa de tare, tinand cont ca nu va trebui sa imi fac griji ca nu am cu ce sa ma imbrac in fiecare zi.