Întrebare recomandată | Numero1 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre uniformele scolare si din licee? Sunteti Pro sau Contra?

13 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Total de acord. Poate in felul asta o sa mai impuna putina disciplina, ca in ziua de azi scolile sunt pline de cocalari si pitipoance, dar mai ales de prosti facuti gramada, iar asta e cel mai trist.

| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Contra...LOL

ce naiba ..sa te imbraci in uniforma ....uuuuuuu...scarbos
ma rog alti sunt de alta parerewinking

| ℓαυяα a răspuns:

Contra. unele dintre ele sunt chiar incomode si urate straight face

| NoShit a răspuns:

În primul rând te referi la uniforme, de tipul costum, adică sacou, cămaşă, pantaloni/fustă? Sau la o uniformă specifică, originală, cu sigla liceului/şcolii? Dacă e vorba de primul tip, sunt contra. Mi se pare prea formal, în schimb, dacă este adoptat un alt fel de uniformă, mai ales dacă eşti elev la un liceu preştigios, e un avantaj, deci aş înclina spre pro privind a doua variantă.
Cu toate astea, nu cred că cultura ţine de îmbrăcăminte.

| Numero1 explică (pentru NoShit):

Ma refer la ambele, eu unul nu am nici o problema cu fustele fetelor pana in genunchi(si cred ca nici un baiat nu are) dar la baieti chiar si cele personalizate, nu prea ma impresioneaza, sunt calduroase, de stofa si demodate.Dar sacourile negre, camasile alea, si pantalonii din material ieftin sunt chiar deplorabile si jenante si eu unul nu le-am purtat si n-o s-o fac never.Eu unul tind sa imi iau niste blugi si o camasa stramta si frumoasa, oricum ar fi eu mai degraba sunt contra.

| Xtadelo a răspuns:

Contra straight face

| Vans a răspuns:

Contra,sunt alergica la uniforme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa decida parintii sau scoala! Liceele de traditie isi pot impune uniforma personalizata.Cine nu vrea sa o poarte sa-si caute alta scoala.Toti tinerii care au injurat la vremea lor uniforma scolara, isi aduc dupa ani de zile aminte cu placere si mandrie de ea.In orice caz, parerile sunt foarte impartite in legatura cu acest subiect.
Te pup!

| MrAlex a răspuns:

Contra

| Чернобыль a răspuns:

Contra!
Uniformele noastre de la Scoala 310 sunt oribile!

| Julyett a răspuns:

Contraaa I don't want to see

| anonima1995 a răspuns:

Cu siguranta contra! Am fost obligata sa port uniforme hidoase in 1-8, deci nici nu mai vreau sa aud de uniforme!

| sheek a răspuns:

Contra...