| greenapple a întrebat:

Cum as putea invata sa fac spagatul/sfoara?
Ar fi tarziu sa fac gimnastica 13/14 ani?

4 răspunsuri:
| sweetgirl_2938 a răspuns:

Nu chiar...depinde adica. daca vri sa faci spagatu/sfoara trebuie sa fii slabalaughing si sa fdaci foarte mult exercitii de picioare si abdomen.eu am facut gimnastica d la 5 ani.si inainte d sfoara trebuie sa faci execitii sa nu fcai direct fiindca poti ramane intepenita
acololaughing stiu experienta.sau febra musculara.Bafta!

| ChristineW a răspuns:

Da, gimnastica se incepe de la 9 cel tarziu.
Anul trecut mi-au spus ca de la 10 ani e prea tarziu pentru intensiv.
Iar daca nu stii sa faci nici macar spaghatul nu conta cati ani aveai. Dar daca esti flexibila poti sa faci yoga. ( e distractiv )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e tarziu nici odata gimnastica n-are varsta rabdare; si ati trebuie un profesionist care sa te andrume

| Rusu_Flavia_1998 a răspuns:

Pai..sa.ti zici ce.am facut eu: am facut multe exercitii care sa ma ajute sa mi se lase muschii si am facut chestia asta in fiecare zi aproape si acum pot sa fac sfoara pe stangu pe deptu si lateral. crede.ma te ajuta mult si nu trebuie sa faci gimnastica pentru asta. Eu n.am facut gimnastica si pot sa fac sforile.