| Korb a întrebat:

Cum as putea sa scap de senzatia asta de goliciune sufleteasca,
de starea asta aproape depresiva, sfaturi?

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fa-ti un nou hobby care sa te ajute sa uiti. Relaxeaza-te mai mult si incearca sa nu te mai gandesti la nimic

| Musique a răspuns:

Fă ceva ce-ți face plăcere... o plimbare spre exemplu.
Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place starea asta, uneori e neant curat. nu trebuie sa-ti placa prea mult. simti ceva mai mult decat lumea. si atunci singura solutie pentru asta e sa ai in fiecare zi un program care sa te mai ridice din pat.
e un fel de a cadea in perceptia zero, reincepi sa muncesti de exemplu si in loc sa domini un studiu neajungandu-l sa sa-i lasi atentie si sa il inveti.
nu cred ca lucrurile placute te-ar putea ajuta, doar te mint. pierderea sinelui e mai importanta decat ego-ul avut de un trist.prin ego inteleg toate acele pareri de vid si dezolare si nonsens care ajung sa existe in locul tau si al lumii si pot sa tina irezolvabile fiind pana la moarte.

| MDenisee a răspuns:

Cu timpul te vei obisnui big grin

| Korb explică (pentru MDenisee):

Nu vreau sa ma obisnuiesc... vreau sa scap.

| eu6andrea a răspuns:

Uite asta te-ar putea ajuta
http://www.eva.ro/......21145.html

| stefy_6374 a răspuns:

Ai putea gasi ceva care iti face placere si apoi sa iti petreci mult timp facand acel lucru(aka ascultatul muzicii, a unei trupe care iti place), dar sa nu apelezi la lucruri care duc la dependenta. Apoi, cand te simti mai bine, reflecteaza la ce ai facut sau la ce te-a facut sa te simti asa si gandeste pozitiv. Always keep the faith! ^>^

| alexutale a răspuns:

Ai putea sa faci lucrurile care iti plac, sa te revansezi fata de persoanele cu care ai avut certuri, sa te gandesti la lucrurile bune care se intampla, sa fi preocupat/a in lucrurile care iti fac placere. Deseori este bine sa te eliberezi zicand ciuva apropriat tie despre lucrurile care te supara. Sper ca iti sunt de ajutor. Tine minte ormatorul cuvant :

Happy... happy