| Maximas19998 a întrebat:

Cum ati caracteriza voi pe Moldoveni?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Imi sunt foarte dragi.
Au in ei o sfiala,o smerenie si o curatenie sufleteasca cum rar mai gasesti azi,intre romani.
Sunt primitori,sunt curati,sunt muncitori si gospodari,din nimic reusesc sa-si tina viata si toate astea cu zambetul pe buze.
Seninatatea moldovenilor e o lectie pentru toate fruntile incruntate pe care le intalnim, ar trebui trimisi toti nervosii si suparatii la tara sau intr-un oras modovenesc la poale de munte si lasati acolo.S-ar vindeca.
Mi-s dragi moldovenii, cu dulceturile lor de cirese amare si de nuci verzi, cu duzii si merii intinsi pe dealuri, cu case mici si curate ca paharul, cu zambetul acela de parca-si cer iertare ca exista...
Sunt parte din amintirile mele din copilarie si-i voi privi cu drag si duiosie intotdeauna.
happy

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oameni neseriosi pe interes, nu am vazut moldovean de treaba doar unu care vb pe net atat. Au si un accent de te scoate din sarite cand vorbesc.

| Maximas19998 explică (pentru mgtow):

Mdea de acord :d

| mgtow a răspuns (pentru Maximas19998):

Si in TPU am dat de un specimen moldovenesc ii placea sa se dea mare in gura laughing

| CoquineNoire a răspuns:

Acşientul lor moldoviniesc îi siexy.

| FadetoBlack a răspuns:

Băi mie mi se par okay plus, îmi place accentul lor.

| M25M a răspuns:

Let the racism begin...
Asa moldovenii sunt niste oameni de porc, hai sa ii exterminam nu? Cu toate ca cele mai importante personalitati cultural-istorice au fost din acea regiune, ce naiba, sunt de porc din cauza accentului...

| MaiaMartinas a răspuns (pentru M25M):

De acord

| M25M a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Nu am sa inteleg de unde vine aceasta generalizare si etichetare superficiala asupra noastra (eu fiind din Piatra Neamt)?!?

| MaiaMartinas a răspuns (pentru M25M):

Da si mie mi se pare o prostie generalizarea asta dar ce sa-i faci, asa sunt unii oameni.( si suntem din acelasi judet, eu sunt din Romanhappy )

| PedoBarbie a răspuns:

Eu nu am ceva cu ei, chiar îmi plac.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Majoritatea oamenilor printre care si moldvenii imi sunt indiferenti.

| Rakanishuu a răspuns:

Românei ciudaţi care zic că România e Moldova. straight face

| MaiaMartinas a răspuns:

Eu sunt moldoveanca, si sincer nu vad care-i problema..suntem la fel ca ardelenii, oltenii, suntem toti romani..si nu mi se pare normal sa-i pui pe toti la un loc, cum se spune "orice padure are uscaturile ei" si sincer daca un moldovean e intr-un fel, nu inseamna ca toti sunt la fel..si de accent, asta e. in fiecare regiune e cate un accent si trebuie sa acceptam asta.

| 1cu2idei a răspuns:

Vino in Moldova ca sa aflii : ))

| Maximas19998 explică (pentru 1cu2idei):

Eu tot sunt Moldovan happy si ma mindresc cu asta!

| Alexandru096 a răspuns:

Moldovenii sunt neseriosi.