| AleBoc a întrebat:

Cum credeti ca arata omul din Primul Razboi Mondial? (atat soladtul cat si cei ce nu participau la razboi).

3 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Of,of.pai cum sa arate? aveau fiecare cate 2 maini si 2 picioare si semanau cu oamenii happy

| AleBoc explică (pentru lplostonyou):

Foarte inteligentwinking

| johnnny123 a răspuns (pentru AleBoc):

Dar trebuie sa recunosti ca si intrebarea ta a fost foarte inteligenta.

Perioada Primului Razboi Mondial este extensiv documentata fotografic. Exista sute de mii de poze din perioada 1914-1918, atat cu soldati cat si cu civili.

Asadar ce sens are sa intrebi "Cum credeti ca arata omul din Primul Razboi Mondial" daca ai la dispozitie atatea arhive fotografice, video, relatari ale martorilor oculari, etc, etc?

Doar nu vorbim de Neanderthalieni.