| DrageanElena a întrebat:

Cum e mai bine : singur\a sau cu prieten\a?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine e cu prieten decat fara.big grinAcum depinde si de varsta si de felul nostru de a fi. Poate unii sunt invatati sa stea singuri dar este mult mai bine cu un prieten.big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde. E frumos sa ai pe cineva pe care sa te poti baza, cu care sa poti discuta, care sa te inteleaga etc... Dar in cazul in care prietenul tau/prietena ta nu indeplineste aceste calitati si te face sa suferi, nu te lasa sa fii tu sau altele e mai bine singur/singura.

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde de felul tau de a fi si de ceea ce iti doresti in momentul asta. Sunt argumente pro si contra. Dar sa ai prieteni in jurul tau (desi banuiesc ca na asta e sensul intrebarii) este cel mai bine. Sa fi singur de cele mai multe ori e foarte trist.

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde. Daca sintem invatati singuri nu suportam sa avem pe nimeni in preajma, daca ne place sa stam in companie, atunci avem nedvoie de un amic/a.

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde si de tine cum iti place tie. daca gasesti un baiat care te respecta, te merita si tine la tine merita. Daca nu ai gasit baiatul potirivit, atunci stai singurica si nu iti bate capul cu unul care nu te merita.

| DenissaDeea a răspuns:

Cu prietenul, ai nevoie sa te simti iubita/protejata/sa ai sprijin/un suflet langa tine! acum depinde si de caracterul persoanei cum sa obisnuit.

| kh1ss a răspuns:

Cum te simti tu mai bine

| SimpleSergio a răspuns:

Corect! eu prefer sa fiu singur happy in momentul de fata .adica la 15 ani big grin cand distractia e pe primul plan...de fapt tot timpul va fi big grin si imi place sa fiu liber happy sa fac ce vreau...sa-mi consum timpul cu cine vreau... unele fete sunt prost indoctrinate. .adica daca au prieten stau cu el aproape toata ziua...si la scoala numai cu el ar sta straight face si nu pun prea mult accent pe cum se simte si el si ea cand sunt impreuna happy asta e o mare problema...asta e si un criteriu important al meu cand vine vorba de fete big grin sa ma simt liber.cu ea in largul meu happy daca indeplineste aceasta dorinta...accept si o prietena big grin .deci.depinde de caracterul fiecaruia!

| DrageanElena explică:

Cel mai trist lucru e atunci cand te simti in plus, cand odata tu erai cea mai importanta pentru el...

| anonymus_1825 a răspuns:

Tu cum te simti mai bine?

| want2bMajestic a răspuns:

Depinde de stilul tau de viata... dar fiecare cred ca ne saturam la un moment dat de singuratate sau eventual invers, de partener

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu prietena, singur am inceput sa ma plictisesc si-n special seara ii simt lipsa don't tell anyone don't tell anyone