| BloodyAngel1900 a întrebat:

Cum este satanismul in viziunea voastra?

Cum vi se par persoanele care practica astfel de ritualuri?

Aveti argumente pro si contra acestei "religii"/subiect

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Dupa cum a spus si @Cristina, Satanismul = libertate. Am studiat si eu cu ceva timp in urma satanismul, cele noua afirmatii, cele noua pacate, regulile s.a.m.d. si este, dupa mine, un mod "unic" de viata.Gata cu prostiile de mers prin Israel si pe nu stiu unde la nu stiu ce locuri asa-zis sfinte, pupa-l pe popa, umple-l de bani si cumpara-i masina si casa din banii tai etc. Tampenii!
Crestinii sunt ei insisi rasisti pentru ca nu accepta ca altii sa aiba alta religie. Dupa cum a spus si Richard Dawkins, o luma fara religie si fara Dumnezeu este un loc mai bun.
Pentru cine ucid musulmanii? Pentru Allah. Daca nu exista Allah, gata cu terorismul, cu bombardari si alea alea.
Si-am mai vazut si pe site-uri crestine cum ca Ateismul este mana lui Satan, faza este clara, nu au dovezi.
Si in documentarul lui Richard Dawkins, Root of all Evil, film bazat pe cartea The God Delusion, cand pocaitiilor li se adresau intrebari despre dovezi, schimbau foaia.
Dezastru! nimic mai mult [...]

| Ankhulnb a răspuns (pentru TheDarkEmpire):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

9 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Bai copile.Din intrebarile tale vad ca esti un distrus.Du-te ma da o l.ba sa iti revii ca esti aerian rau de tot.

| Kittynika a răspuns:

Total Contra.
Binele o sa invinga iar ei.vor arde
Ei in prezent cred ca e buna pentru ca domina in lume,pot face rau pot obtine tot ce vor cu ajutorul aluia cu cornite,bani averi sa se razbune pe dusmani sa fie protejati(da da, stiu cazuri).
Dar pana la urma, tot degeaba pentru ei.

| Gini a răspuns:

Hey.
Bai omule, esti distrus rau de tot, scuza-ma dar asa e.
Ce reprezina niste salbatici, prostii, distrusi, drogati, nu au viitor, in rest nu am cuvine.
Cum sa ni se para, sunt niste ``oamenii`` depravati.
Iti dau un sfat du-te la psihiatru.
Pa, pa.

| Cristina_4016 a răspuns:

Satanism=libertate,cred ca este loc pentru orice religie pe acest pamant, crestinismul a comis mai multe crime in numele lui D-zeu decat satanismul.

| BloodyAngel1900 explică:

Mdany am pus o simpla intrebare.nu ma mai jigni, dai dovada de o prostie rara

| BloodyAngel1900 explică:

Cele Noua Afirmatii ale satanismului modern

Afirmatiile Sataniste preluate si traduse din Biblia Satanista scrisa de Anton Szandor LaVey, fondatorul Bisericii Sataniste ( C.o.S. – Church of Satan ). 1. Satana reprezinta indulgenta, in loc de abstinenta!

2. Satana reprezinta existenta vitala, in loc de promisiuni spirituale irealiste!

3. Satana reprezinta inteligenta pura, in loc de ipocrizia in care oamenii se complac!

4. Satana reprezinta bunatate pentru cei ce merita, in loc de dragoste irosita pe ingrati!

5. Satana reprezinta razbunare in loc de intoarcerea celuilalt obraz!

6. Satana reprezinta responsabilitate pentru responsabili in loc de ingrijorare pentru vampiri psihici!

7. Satana reprezinta omul ca un animal printre animale; uneori mai bun, alteori mai rau decat cele ce merg pe patru picioare, si care datorita a devenit cel mai vicios dintre ele.

8. Satana reprezinta toate asa-zisele pacate, pentru ca ele duc la multumirea fizica mentala sau emotionala!

9. Satana reprezinta cel mai bun prieten al Bisericii, pentru ca a tinut-o in afaceri in tot acest timp!

voi vedeti vreo problema in ceea ce spune?

| BloodyAngel1900 explică:

In primul rand ritualurile sunt periculoase.ei invoca spirite, iar asta aduce moartea familei lor.asadar nici eu nu sunt de acord cu asta. dupa cum vedeti nu sunt asa, nu ader la asa ceva

| BloodyAngel1900 explică:

Nu as putea face asa ceva, sunt lucruri periculoase.si nu, nu sunt intr'o secta, nu sunt nebun si nu vreau sa impresionez pe cineva.eram curios cati dintre voi stiu ce presupune un asemenea ritual si ce riscuri are