| RAY a întrebat:

Cum fidelitatea umana nu exista, ce solutii credeti ca exista?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Exista doar daca exista interes sa existe, daca persoana te place si te iubeste pe tine, atunci fidelitatea exista, daca vede pe altcineva si simte ca ii place mai tare, atunci nu mai exista.

Solutia? E simpla, facem relatie si ne bucuram de ea cat merge dar stiind ca oricand se poate rupe, ca daca se intampla sa nu ramanem socati, sa fim pregatiti psihologic. Macar sa nu se rupa niciodata, ca e okey. E o tampenie sa nu fac doar ca stiu ca e posibil sa fie nasol. Macar raman cu perioada buna traita.

Cand ii aud pe unii "vaaaai, m-a socaaaat, cummm? Sa ma insele pe mine? Tocmai el? Nu ma asteptam". Pai ce? De ce el nu? Oricare din noi putem face asta oricand. Nici nu conteaza, ca chiar daca te iubeste, e bun, poate sa nu te mai iubeasca oricand!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Exista fidelitate. Vointa nu este de a o vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contractul prenuptial.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma referam la a avea incredere in pers iubita, eu in lipsa increderi nu concep o relatie, imi dau seama ca nu exista asa ceva, noi doar ne amagim mereu, avem sperante, asta e natura umana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Speranta moare ultima. Avem incredere unul in altul si stim ca nu ne inseala. Iubirea fara incredere este ca casa fara garduri, toti isi baga nasul. Sa nu ne luam dupa ce spune x sau y. Stim ce avem langa noi si ne vedem de relatie.

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Exista, numai ca nu cauti unde trebuie...

Invata arta sexului, ca sa stii ca oferi tot ce are nevoie o femeie in pat.

Nu incerca sa schimbi lumea pentru ca daca se misca ca un sarpe, vorbeste ca un sarpe atunci chiar e un sarpe si nu o poti transforma acea persoana intr-o pupaza.

urmareste themanmindset.com poate gasesti pe acolo niste raspunsuri