| dany97 a întrebat:

Cum imi dau seama ca tigarile dunhill black sunt cela mai tari. Daca fumez una ma ia ameteala sau ce?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, în timp ce ficatul se chinuie să proceseze alcoolul, toxinele din ţigări ajung să se plimbe mult mai repede prin organism, în canitate mai mare, deci "te ia ameţeala" mai repede şi mai naşpa. Nu ştiu că n-am încercat. În schimb, nu prea cred că se poate vorbi de o "stare de euforie". Tutunul nu provoacă aşa ceva, deci o fi doar efectul alcoolului (la început).

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Scrie pe pachet concentraţia de gudron, nicotină şi dioxid de carbon. Cu cât astea sunt mai mari, cu atât ar trebui să fie mai tare. Şi da, pentru un amator sau începător, ar putea avea şi tot felul de efecte ciudate dacă începe cu din alea tari.

| dany97 explică (pentru DakotaRoyse):

Dar daca le combin si cu alcolul? Te ia ameteala mai repede si iti da o stare de euforie sau ceva de genu asta?

| DakotaRoyse a răspuns (pentru dany97):

Da, în timp ce ficatul se chinuie să proceseze alcoolul, toxinele din ţigări ajung să se plimbe mult mai repede prin organism, în canitate mai mare, deci "te ia ameţeala" mai repede şi mai naşpa. Nu ştiu că n-am încercat. În schimb, nu prea cred că se poate vorbi de o "stare de euforie". Tutunul nu provoacă aşa ceva, deci o fi doar efectul alcoolului (la început).

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Cam asa ceva