| AdrianMazilu1986 a întrebat:

Cum imi pot trosni degetele?

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Multe metode. Poţi să'ţi ţii palma desfăcută şi să le împingi, să le ''dai'' pe spate, poţi să'ţi ţii mâna cumva, semi pumn, sau nu ştiu cum să îţi spun...să nu o strângi în pumn, ci să o laşi puţin mai lejer, iar cu podul palmei celeilalte să le împingi către interiorul palmei(eu pe astea le folosesc). Mai poţi să le iei pe rând şi să tragi de ele până auzi că puşcă sau tot aşa, pe rând, să le răsuceşti.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce trebuie să le agresezi?
Nu trebuie să faci ce fac alții!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu incerca sa o faci.In timp iti vor tremura mainile.De la articulatii.

| Broadband a răspuns:

Pui pe cineva sa te calce cu cilindrul
ciao!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Evita asta.Nu numai ca poate deveni un,, tic,, dar duce la deteriorarea cartilagiilor dintre falange.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Cine te-a mințit?
Un cercetător a făcut un experiment pe el. Timp de mai mulți ani, și-a pocnit decetele de la o singură mână în fiecare zi. La cealaltă deloc. După care, a observat că nu exista absolut nicio diferență între mâini. Deci nu pățești nimic rău dacă faci asta. Nu mai speria lumea, că vorbești prostii.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Wøodenpints):

Treaba cu cercetatorul sună chiar foarte convingator. Eu mi le pocnesc de o luna si... deja regret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trosnitul degetelor nu este nimic grav.
Sigur că poate deveni un tic nervos şi, când se repetă la nesfârşit, poate provoca şi neplăceri articulaţiilor.
Te pup!

| AlexandraAlelovesU a răspuns:

Tragi de ele.