| GreenVoid a întrebat:

Cum invingi lasitatea? Cum poti duce curajul la extrem si trezi fiara din tine? Cum?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine scoti ratiunea din tine si nu animalul din tine nu e mai logic asa?

| OldSoul a răspuns:

Curajul extrem cel mai adesea e de fapt prostia extrema.
Dar lasitatea o poti invinge foarte usor, trebuie doar sa intelegi ca daca nu risti nu castigi, si chiar daca risti cu adevarat nu ai ce pierde.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cu pasi mici.

| GreenVoid explică:

Ratiunea te impiedica sa faci multe lucruri.Cum te impiedica pe tine sa mi intelegi intrebareawinking

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Citeste inteligenta emotionala http://www.inteligenta-emotionala.ro/inteligenta-emotionala/prezentare/

si acceptate asa cum esti

| GreenVoid explică (pentru RAY):

Da,stiu toate astea.Si n am cum sa ma accept, trebuie sa evoluez ca persoana ca sa mi cresc calitatea vietii, nu? Daca ma accept asa nu mai cresc nici pe naibalaughingIdeea era gen daca trebuie sa bat pe cineva ma blochez laughing

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

De ce sa faci asa ceva? violenta nasta violenta

| GreenVoid explică (pentru RAY):

Traim intr o lume violentalaughingEra un exemplu nu e chiar asa plus ca eram in toane proaste cand am pus intrebarea si acum mi e lene sa o mai sterg ca nu mai stiu parola de la e mail si mi e lene sa ma gandesc care o fii ok?

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Te cred tu esti o pisicuta de fapt asa e, o pisicuta indragostita, acum in ce toane te gasesc?

| GreenVoid explică (pentru RAY):

Destul de bune, de ce?laughing

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Poate mai facem o pisicuta in noaptea asta asa ca tine sau un motan ca mine

| GreenVoid explică (pentru RAY):

Nu ca poate iese destept ca tine si ma nenorocesc pe viata.

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Deja te-ai nenorocit cand te-ai indragostit de mine

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Vise placute iubire

| GreenVoid explică (pentru RAY):

Visezi tu destul mult si prostwinking

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

De cand sunt cu tine viata mea e un vis

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Ce pisicuta rea esti iar mi-ai dat vot eronat, am ajuns sa plang din cauza ta ma duc la alta sa stii