| Cristian226 a întrebat:

Cum mâncați pizza la restaurant? Cu mana sau cu tacâmurile?

33 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pizza se mananca diferit fata de imprejurari. Daca esti intr-o familie cu morga mananci cu tacamurile. Daca este tare blatul se mananca cu tacamurile. Daca esti intr-un grup de prieteni mai putin formalisti si blatul este moale o poti indoi in forma de "u". Eu, in public, am preferat intotdeauna tacamurile. Acasa...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu tacimuri tai feliute mici cit sa poti minca sa nu te ineci sa nu te patezi cu ketchup, nu poti minca cu mina o pizza, poti minca cu mina daca pizza este feliată de ei taiata.

| Violleta2022 a răspuns:

La restaurant: intotdeauna cu furculita si cutitul.
Acasa: cu mana

| Mosotti a răspuns:

Iau felia in mana si mananc, nu altfel.

| OldSoul a răspuns:

Cu mana.
Cred ca o sa ma fac mai tare de ras daca incerc sa folosesc tacamurile.

Doar cand ma gandesc la tacamuri, parca si vad, ca nu taie cutitul bine, si se intinde carnea peste tot, numai pe felie nu mai ramane laughing Si uite asa, tot mana ajung sa o folosesc laughing

Eventual, faci si tu pe omu elegant, incerci sa folosesti tacamurile, zici ca nu taie cutitu, te scuzi frumos le zici ca iti e foame si ca nu mai ai rabdare sa te joci cu tacamurile, si uite asa, iei cu mana laughing

| Cristian226 explică (pentru OldSoul):

Exact. Cu tacamurile este mai greu și nu vad rostul sa te chinui. Pizza este o mâncare care se ia în mana și se musca din ea. Asa este de când lumea. Nu este friptura ca să o tai în bucatele.

| OldSoul a răspuns (pentru Cristian226):

Exact. Pana la urma, in traditia noastra, si micii se mananca cu mana. Iar la mici, chiar e mai simplu si usor sa-i tai laughing

| Hammurabi a răspuns:

Dacă înainte ai unde să te speli pe mâini, că ai pus mâna pe toate clanțele sau mai știu eu pe ce, poți mânca cu mâna fără probleme,
(sper că nu te referi la vreun restaurant de 4-5 stele)

| Hammurabi a răspuns:

Am uitat să-ți zic.
Există și pizza pe care n-o poți mânca cu mâna, pentru că are blatul foarte moale.
Și ar ieși o chestie de filmat și de pus pe YouTube. laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Cum am chef.

| gabicoo a răspuns:

În restaurant cu tacâmurile obligatoriu! E chestie de civilizație!

| Brizbriz a răspuns:

La restaurant, cu tacamurile
insa la restaurant nu prea comanzi pizza, pizza e mai mult fast food, deci, la fast food, cu mana, chiar daca sunt in mall

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu tacâmurile.

| haileewatson a răspuns:

Depinde de restaurant. Daca esti intr-un loc fancy normal ca mananci cu tacamurile.

| CleanHeart a răspuns:

In general folosesc tacamuri dar pizza o mananc oriunde cu mana, la fel ca micii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mana like a boss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La restaurant cu tacâmurile iar acasă cu mâna. happy

| NunuNini a răspuns:

Omul modern, civilizat, a inventat tacamurile. De ce ai manca ceva cu mana?

| Cristian226 explică (pentru NunuNini):

Eu mănânc cu mana și nu vad o problema în asta. Pizza este un fel mâncare care se mănâncă cu mana. De când s-a inventat iei felia în mana și musti din ea. Asa se mănâncă pizza. Dacă este un restaurant mai de fite atunci da cred ca as manca cu tacâmuri.

| aXy99 a răspuns (pentru NunuNini):

Sa inteleg ca o banana sau un mar tot cu tacamurile le mananci? Inghetata pe bat de asemenea? laughing

| NunuNini a răspuns (pentru aXy99):

Da. Si un mar tot cu tacamul se mananca. Iar inghetata este si la pahar. Cu lingurita.

| NunuNini a răspuns (pentru Cristian226):

O mancare nu se mananca in functie de restaurant. Daca vrei sa fii civilizat, si singur in casa tot cu tacamurile mananci.
As vrea sa stiu cum mananci supa. Bagi botul in farfurie ca un animal?

| Cristian226 explică (pentru NunuNini):

Nu compari pizza cu supa. Dacă sunt acasă mănânc cum vreau eu. La KFC de ce mananca toată lumea cu mana? Nu cred ca am văzut pe cineva acolo cu tacâmuri. Sau tu când îți faci acasă un sendvis îl mănânci cu tacâmuri? Sau când ești în oraș și cumperi o plăcintă sau un covrig de la patiserie ai și tacâmuri la tine? Și popcornul, alunele, semințele le mânanci cu tacâmuri?

| ALM2000RO a răspuns:

Cu mâna happy

| ZappyTv69 a răspuns:

Cu poftă. Glumesc, cu tacâmurile

| sparklingqueen a răspuns:

Salut,daca mananc pizza la restaurant,iau un servetel si pun pizza peste si mananc ca sa nu ma murdaresc, mi-e mi se pare un mod mai elegant de a manca o felie de pizza, nici sa nu exageram, cu tacamurile, fastfood-ul se mananca de obicei cu mana(burger, pizza.)si mancarea normala se mananca categoric cu tacamuri la restaurant.

| Cristian226 explică (pentru sparklingqueen):

Și specialiștii au spus ca pizza o poți manca cum dorești la restaurant și cum îți este mai ușor dar la restaurantele de fite sau la întâlniri importante se recomanda cu tacâmuri.

| random1620 a răspuns:

Cu mana. E pizza chiar daca e reustaurant

| Amethyst01 a răspuns:

Cu mana

| colosseum1337 a răspuns:

Faci cum vrei happy

| PIayWithFire a răspuns:

Cu mana daca are blatul mai subtire ca foaia de ziar, in rest cu tacamuri.

| MamaMati a răspuns:

Cu mata

| Pinkidin123 a răspuns:

Cu tacamuri