| IepurashRocker a întrebat:

Cum sã îi conving pe mama si pe tata sã mã lase mâine searã la festivalul Artmania? Chiar vreau sã merg. sad Funditsã.

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Pai daca ai o prietena de incredere care o cunoaste si ei ai putea sa le zici ca mergi cu ea cu x cu y, s'au daca chiar vrei sa mergi ai putea sa le ceri lor sa te duca, iar cu zice nana daca parinti tai au incredere in tine nu ai de ce sa te gandesti ca nu te'ar lasa.
Si eu cand nu ma lasau ai mei sa merg pe undeva puneam un bot si nu mai scoteam un cuvant vorbeau cu mine eu nu le raspundeam, uneori ma puneam si pe plans si pana la urma imi ziceau bine du-te si imi dadeau o anumita ora cand sa fiu acasa. laughing. succes:*

1 răspuns:
| nana a răspuns:

Salut DitSza love struck'. Dacä pärintii täi au incredere in tine, nu cred cä este o piedicä in a nu te läsa sä mergi la festival.Ar trebuii sä ii iei la sentiment si sä vezi ce ai castigat. Fiecare la randul lui in viatä a avut modul lui de distractie. Ar trebuii sä nu fii uitat cä si iei la randul lor au fost tineri si au avut alt mod de distractie. Acum lumea s-a schimbat si depinde de secolul in care träim. Ai fäcut greseli in care le-ai inselat asteptärile? Gäseste räspuns la aceastä intrebare si apoi speculeazä momentul. Dacä da, recunoste cu fruntea sus si promite cä nu se v-a mai intampla. Esti tanärä si iei au fost la randul lor, asa cä ai dreptul la viatä, dar nu cu minciunä si alte sacrificii. Promite cä nu se v-a mai intampla si castigä incredera. Nu ridica tonul si nu impune ceea ce doresti. Spune ceea ce pärintii doresc, dar cu sinceritate: Santeti cei mai unici, buni si speciali pärinti din lume, vä iubesc si vä respect hotärarea pe care o luati, de a mä läsa la festival sau nu, eu tot vä iubesc indiferent de hotärare. Dacä acum nu te vor läsa, vor avea munsträri de constiintä, dar sigur la urmätorul eveniment vei avea acordul lor. Nu te intrista nu este un capät de drum, siigur le vei castiga increderea. Succes. Pup. nana