| anonim_4396 a întrebat:

Cum percepeti voi fericirea? Puteti sa dati o definitie cuvantului "fericire" in functie de trairile voastre de pana acum?

Răspuns Câştigător
| CristinaSNC a răspuns:

Fericirea, din punctul meu de vedere, nu are o definitie exacta. Pentru fiecare om fericirea este reprezentata de lucruri diferite. Pentru mine fericirea e atunci cand imi vad toata familia reunita, cand ma trezesc dimineata si realizez ca mai am primit o zi in care pot schimba ceva in viata mea, cand imi vad catelusa, cand imi strang verisoarele si verisorul in brate, cand ii spun bunicii ca o iubesc, cand vad rasaritul, cand petrec timpul cu prietenii. Stiu, lucruri banale, dar pentru mine ele semnifica fericirea.

| anonim_4396 explică (pentru CristinaSNC):

Iii puppy dog eyes, cat de dragut, ma faci sa ma regasesc pe acolo thinking

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur love struck

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Totalitatea lucrurilor care mă fac să mă simt bine.

| KamaSutra a răspuns:

Cred că fiecare om percepe fericirea în moduri diferite, și fiecare în parte are anumite lucruri care îl fac fericit.
Și dacă ar fi să dau o definiție: *Fericire=totalitatea lucrurilor/persoanelor care te fac să te simți bine*

| AirănMeidăn a răspuns:

o percep

| syd a răspuns:

Ceva efemer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicicum.
Nu, n-as putea. Dar stiu exact ce m-ar face fericita in momentul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu prea știu ce înseamnă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu cum e, sunt inca in cautarea motivelor care te fac fericit laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

și nu găsesc nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea este...acel sentiment pe care il simt atunci când vad zâmbetul de pe chipul persoanei iubite. Când stiu ca persoanele dragi sunt bine, implinite, fără griji. Eu sunt fericit când sunt înconjurat de fericire.

| ubox7007 a răspuns:

Fericirea este atunci cand nimic nu merge rau, fericirea este lipsa tristeti.