| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate fi perceputa o persoana care este foarte modesta, dar ii place sa se laude cu asta?

12 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cine e modest nu se laudă, cine se laudă nu-i modest, doar ipocrit...

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Introvertit, neinteles, cu un conflict de identitate.

| 16.laura.16 a răspuns:

,, Modestia e calitatea celor care nu au calitati,,. O persoana care se lauda cu faptul ca e modesta, are parerea(incostient) ca e plina de calitati ce asteapta sa fie apreciate.Deci, aceea persoana trebuie perceputa ca un om gol ce doreste sa fie creionat de ceilalti cu fel si fel de calitati.

| 16.laura.16 a răspuns:

@uite aici, acela este un citat, doar atat. O perspectiva asupra modestiei, perspeciva care se potriveste contextului in care a fost pusa intrebarea.

| uite aici a răspuns:

Auzi! : ", Modestia e calitatea celor care nu au calitati, "(Laura) citeste fata in dictionar sa vezi ce inseamna modestie.

| heartgrenade a răspuns:

Stupida.laughing

| Im.GIulee a răspuns:

O persoana care se preface ca e modesta? thinking Sau o persoana care se cunoadte bine, depinde de caracterizator laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing GenOm, da-o dracu' de treaba! Ai intalnit tu asemenea persoane? laughing Lauda si modestia sunt INTOTDEAUNA antagonice! Damn, ce-ti mai trece prin "hard"! Chiar, serios, ai intalnit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kronstadt, crezi ca mergea pusa la Trivia?laughing
Eu mi-am imaginat un caz, nu te indoi de o existenta, undeva, izolata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GenOm, de unde devil sa stiu ca ti-ai imaginat? laughing Ma gandeam ca ai avut nesperata sansa sa intalnesti asa ceva. Acum serios, n-ai intalnit, asta este. Dar, cum dracu' iti vin in cap intrebari de-astea fara raspuns? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oho, tigva mea e un izvor nesecat. Am stive, stive...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GenOm, este sau nu este? surprise
Eu sunt sunt o persoana inteligenta, draguta, toleranta si modestaaaaaa, incredibil de modesta!