| mariobros a întrebat:

Cum pot evita amenda la un radar fix, dupa ce trimit cei de la rutiera pliculetzul acasa, urmand sa le dai rasp cu datele soferului?

Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Incearca aici sa afli mai multe
http://www.amenda.ro/amenzi_rutiere/va_amendeaza.php

1 răspuns:
| silvio a răspuns:

Daca ai luat amenda pe alt drum decat DN1, o poti contesta linistit, radarele fixe (cele montate pe strada, nu din masinile politiei care stationeaza), altele decat cele de pe DN1, nu sunt valabile! nu s-a respectat legea cand au fost montate si nu fac doi bani amenzile happy