| 3ntzz a întrebat:

Cum pot face rost de minim 20. 000 de euro?
P. S. am 13 aniwinking
P. P. S. daca va intrebati de ce? vreau un caine si parintii miau zis ca imi pot lua caine daca am o casa la curte ( nu, nu stau la bloc dar stau la curte comuna si nu, nu il pot tine in casa pentru ca eu sunt mai mereu plecat la scoala fiindca am 13 si sunt in clasa a V|| - a si sunt de dupa-masa si nu, nu poate avea grija mama sau tatal sau fratele meu de el pentru ca : tata uraste animalele (pariez ca va intreba-ti ca daca imi iau un caine nu il pot tine dar pe taicamiu il deranjaza cainii, dar daca cainele nu sta in calea lui nu il deranjaza) fratele meu este si el la scoala (are 18 ani si e si el dupa-masa) si nu ca uraste animalele dar este indiferent cu ele iar mama mea este nevazatoare (si tata este dar mai vede otzarawinking ) dar mama nu vede decat lumina zilei ( nici aia prea bine ) iar daca as avea o casa la curte cainele ar alerga si sa-r juca linistit fara sa fie nevoie ca cineva sa aiba grija de el pana sa vin eu de la scoala.Si... (off am folosit de prea multe ori "Si" ) in fine, pun pariu ca imi veti zice sa imi iau un alt nimal de casa (am un hamster care il cheama Rusty si il iubesc forte mult ) dar eu simt ca mi-as taia si un deget, doua, trei numai sa am un caine pentru ca vad la toata lumea copii, adulti, batrani si mai vad si viitoare cadavre care merg cu cainele la plimbare si vreau si eu si acum sunt sigur ca imi veti zice ca eu vreau caine dar nu voi putea avea grija de el pentru ca un caine este o responsabilitate foarte mare si ca trebuie sa il plimb sa ii fac baie sa sterg dupa el si sa il ingrijesc dar credeti-ma asa voi face!
M-am gandit la multe modalitati de a face bani chiar daca am 13 ani asa ca azi (habar n-am in cat suntem) eu impreuna cu un prieten am fost la sala olimpia din Timisoara si am vandut betigase de Mos Nicolae (iar acum mi-am amintit ca acea zi a fost ajunul mosului N. ) dar acele betigase nu le-am facut eu ci prietenul meu care nu prea are indemanare la arte (cei drept unele au fost frumoase) dar daca lea-s fi facut eu, si asta fara sa ma laud le-am fi vandut pe toate dar asa am facut doar 23 de lei.
Chiar nu mai stiu cum sa fac bani pentru ca am 13 ani si nu pot sa imi gasesc un job prin oras.Eu unul as acceppta si o donatie numai sa am o casa cu curte ( asta ca sa am caine desigur).
Va multumesc ca ati citit acest "roman", serios, mersi multwinking
P. P. P. S. cred ca am facut febra la degete crying

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Mersi pentru aceasta postare, Laurentiu! M-ai facut sa zambesc, chiar sa rad. Este foarte dulce povestea ta si foarte captivanta. Am citit-o cu cea mai mare placere.
Singura solutie reala, care imi vine acum in minte, este, sa pui niste anunturi pe net, in ziare, ca te oferi sa scoti la plimbare cainii altora pentru o suma modica (2-3 lei) sau chiar gratis. Lasa si un numar de telefon, la care poti sa fii contactat. Asa vei avea ocazie si sa-ti petreci timpul in compania cainilor, pe care ii iubesti atat de mult, si sa strangi niste banuti pentru realizarea viselor tale.
Sarbatori fericite! Succes! Numai bine!

P. S. Imi place, ca ai simtul umoruluil, dar esti si foarte istet. Tine-o tot asa!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Laurentiu, multumesc pentru apreciere! Succes! Numai bine!

| DeDii a răspuns:

Doamne cata imaginatie si eu am 13 ani da nu cred ca inventez asa cevalaughingoh go on

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Pai, daca zici ca ai indemanare, confectioneaza tot felul de ornamente pentru Craciun, martisor, etc. si vinde-lehappypoti face un profit de asta, desi 20, 000 de euro e o suma indepartatasad
...sau joaca la lotolaughingpoate castigitongue

| DamnedShadow a răspuns:

20. 000 Euro pentru un catel?hee hee Doamne cat de simpatic poti sa fii! happy

Răspuns utilizator avertizat