| デイダラくん a întrebat:

Cum pot sa devin nepasatoare? cand cineva ma supara abia adorm noaptea si nu ma pot gandi la altceva...nu stiu dati-mi niste trucuri sa fiu mai indiferenta si mai nepasatoare...prea ma strofoc din orice va implor help, mersi
dau fundita

2 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Cu siguranta ar treui sa iti pese de cea ce cred ceilalti despre tine, pentru ca este singura sansa sa te corectezi! dar asta intr-o anumita masura pentru ca pot spune lucruri cu care vor doar sa te raneasca, si mie mi s-a intamplat, dar trebuie sa incetezi sa le dai atentie, tu stii cine esti, ce poti, si daca vrei sa faci asta, si se vede ca esti foarte sensibila daca te preocupa asta, poate ca pentru inceput ar trebui sa te prefaci, doar, daca nu poti cu adevarat sa te opresti si sa nu le mai dai satisfactie interesandute de ce iti zic, asa se vor opri si e i odata!, si in plus, mai sunt lucruri pe care uni le spun farua intentie si poate si din gluma, si pana si eu ma supara, asa ca trebuie sa fii am iatenta! succes, si sa te faci, bine, tu stii cine esti nu conteaza ce zic altii! prieteni si familia te iubeste, sa nu iti pes de restul!

| pisicutaanonima a răspuns:

Nu trebuie sa pui la suflet orice prostie. persoanele acelea sunt rele iar tu trebuie doar sa inveti sa fi mai puternica si sa nu-ti mai pese. uite un truc pe mine cand ma supara cineva ii intorc vorba si ii zic ceva urat ca si el sa se simta naspa Al doilea lucru ei bine la colegi cand ma supara eu le arat ca sunt suparata si vin si isi cer scuze si dupa trece acum nu stiu depinde ce colegi ai tu. Dar asculta nu le permite la toti sa te raneasca si sa-si bata joc de tine fi tare. daca te lasi intimidata de ei vei ajunge sa te izolezi singura crede-ma am parit exact la fel m-am izolat si nu mai aveam incredere in absolut nimeni pe toti ii vedeam ca pe inamici mei. mult succes sper ca te-am ajutat :*