| mileylove a întrebat:

Cum pot sa invat astfel incat sa retin mai bine definitiile sau lectiile de la scoala?

4 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Fa-ti niste scheme logice si simple.
Scrie lectiile in timp ce le inveti.
http://stiri.acasa.ro/articole/social/10-trucuri-pentru-a-invata-mai-usor

| liveincolors a răspuns:

Sa inchizi calculatorul, sa nu te distraga nimic. Incearca sa le si intelegi, sa nu le inveti ca papagalul. Asa iti e mai usor sa le retii.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Sa recitesti si recitesti de cat de multe ori este nevoie pana ai inteles si sa intrebi parinti sa te mai ajute si ei, si pentru teste si teze ca sa retii mai bine iti recomand memoplus de la farmacie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia memo+ eu citesc cu tv inchis inainte sa ma cul si ma gandesc la ele in mod logic...de la lexy penyru mileylove:*