| Andrei200202 a întrebat:

Cum pot sa revin la programul de somn normal 22/23-7 daca toata vacanta m-am culcat pe la 3-4 dimineața și ma trezeam la 10?
Mereu pe inserate ma puneam sa ma uit la un ceva film sau documentar si atipeam dar evitam sa dorm cu gândul că nu o sa pot dormi la noapte, însă cand se facea 22-23 eram fresh și nu puteam sa adorm deloc sau nu simțeam nevoia.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zici că ești la armată, sau înrolat în legiunea străină franceză. Trezirea la 05.00. Stingerea la 21.30. Ziua începe cu alergare 10 km. Să vezi cum îți trec fițele și figurile.

| Andrei200202 explică (pentru sadrian46):

Ce figuri și fițe?

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei200202):

Asta e figura și fița.
Că nu poți reveni la programul normal.
Pune ceasul să sune la ora 05.00 și până la ora 07.00. gimnastică dură la tine în cameră, și așa mai departe toată ziua plină până la ora 22, când îți dai tu stingerea.
Azi la fel și mâine la fel. Așa revii la programul normal.

| RoCkKiD a răspuns:

Simplu, cu cateva zile inainte sa trebuiasca sa te trezesti iar la 7 te culci la cat vrei dar iti pui ceasul la 7 dupa vreo 2-3 zile o sa te poti culca la 22/23.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu intr-o dimineata te trezesti foarte devreme, ca seara sa fii obosit si sa te culci pe la 11, iar a a doua zi sa fii treaz la 8