| ydaflory a întrebat:

Cum putem trai liberi si decent, intr-o tara unde cetateanul este respectat prin lege si are siguranta unui viitor?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca se respecta legea este un lucru foarte bun, dar sunt multe situatii cand legea este aplicata in special pentru cei care sunt liositi de aparare.

| bogdand a răspuns:

Cred ca ai gresit ceva. Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dureaza.cand vom invata sa muncim intr-adevar, si cand cei pentru care muncim vor invata sa se respecte pe ei insisi, respectandu-ne si pe moi si munca noastra.deocamdata uitate situ, ei ne dau in somaj si se plang de friza si ca le scad averile.deci ei cred ca averea se aduna singura. poate vor intelege ca aia e de fapt munca noastra, si daca vor sa traiesca bine dar sa frece menta, trebuie sa-mi dea de munca, dar sa ma plateasca decent sa pot trai si eu. daca nu...eu pot da cu sapa in pamant si voi supravietui, fiindca voi manca ce iese. dar el bani cu lingura nu poate manca fiindca va muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu si rapid: emigram. Era un banc pe vremea impuscatului: ultimul sa stinga lumina.