| Raluca591 a întrebat:

Cum reusesc sa nu mai fiu foarte geloasa?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| homosapiens a răspuns:

Nu are rost sa fii geloasa. O relatie se bazeaza pe incredere. Daca cumva partenerul iti tradeaza increderea atunci nu mai are ce cauta in viata ta. Ofera mai mult respect propriei persoane. Gelozia provine din frica de a pierde persoana pe care o iubesti, dar ce rost are sa tii alaturi pe cineva care nu te iubeste?

7 răspunsuri:
| AdrianVoicu a răspuns:

Anunțăm si pe mine daca găsești un leac magic

E mult de muncă la capitolul asta, vezi mai bine ar fi sa ceri sfatul cuiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa esti din fire. Trebuie sa mai lasi gelozia daca vrei sa stea omul langa tine. Te gandesti ca nici tu nu ai vrea sa fii cicalita la cap sau sa ti se faca scene de gelozie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sa o vindeci. Gelozia e o boala.

| Sofer a răspuns:

Sa nu îți mai faci filme aiurea și sa nu mai fi geloasa. E grea boala asta.

| gemeni6226 a răspuns:

Foarte simplu trebuie sa ai incredere in tine daca te aprecieaza nu te va insela iar daca nu te aprecieaza nu are ce cauta in viata ta.

| Mosotti a răspuns:

Nu reusesti, asa iti este firea si chiar daca stii ca nu e bine, tu simti altceva. Asta este, te descurci cu ce ai, doar ca o sa-i zapacesti pe parteneri si ai mult de pierdut.

| Mosotti a răspuns (pentru homosapiens):

De parca ea nu stie asta! Stie si ea toate astea. Insa ce simte, simte fara sa vrea, asa va ramane ca asta ii este felul.
Ca orice zicem noi, ea tot asa va simti chiar daca gandeste ca noi.