| StrongHeart a întrebat:

Cum reusesc unii oameni sa manance insecte sau sa faca acrobatii la inaltimi mari?
De exemplu era emisiunea aceea "pariu cu frica", te doare mintea cand vezi ce faceau unii concurenti pentru bani.
E ceva de admirat la asta? Adica inteleg ideea de a iti depasi cele mai mari frici, dar unii oameni nu au limite.
Eu abia imi pot imagina asta.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e nimic de admirat.
Banuiesc ca sunt persoane care s-au temut de intuneric toata viata, si apeleaza la extrem pentru a-si dovedi ca... Umbra lor nu le face nimic rau. Nu stiu.
Eu nu as avea nici o problema cu mancatul insectelor. Cred ca ar merge bine pane.
Acrobatiile sunt cersetorii de atentie.

| Yuoia a răspuns:

Nu stiu emisiunea. Dar stiu ca sunt populatii intregi care au insectele in meniul lor normal. Si fii sigur ca ei nu inteleg cum mancam noi porcul.
Cat despre acrobatii... adrenalina. Altii o fac cu masinile pe strada printre alte masini si considera ca e condus normal. Macar acrobatii se antreneaza si sunt mai responsabili.

| 19flo79 a răspuns:

Intrebare pusa de StrongHeart

laughing