| AvalohAlyn a întrebat:

Cum reușiți să mâncați sănătos și să aveți sănătatea buna când există acum in zilele noastre cele mai mari tentații culinare și alimentare din toată istoria?
Numai când te duci într-un supermarket vezi o grămadă de ispite alimentare.

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da. Când am citit postarea ta, am comandat doua exemplare, una pentru mine si una pentru sora mea. Eu am citit-o. La sora mea urmeaza sa o dau când ne vom întâlni. Poate in Decembrie când o sa merg la oraș. Este buna. Merita sa o citești. Eu am comandat-o la editura pentru ca este mai aproape de mine, Brașov, iar eu in județul Alba. Aline, omul are nevoie de hrana sănătoasă atât pentru trup cat si pentru suflet. Hrana sănătoasă pentru trup este cea vegetariana, si bio, iar pentru suflet este Cuvântul lui Dumnezeu, adică Biblia. Costa cartea 45 de lei un exemplar +taxele poștale 12 lei.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu reusesc, asta e buba, cand poftesc ceva trebuie neaparat sa mananc acel produs, cand e vorba de mancare poftesc foarte repede. La fast food cedez usor

| Freya1 a răspuns:

Eu nu prea ma iau dupa chestiile astea, mănânc ce imi pica bine si imi place.Asa am trăit 26 de ani si probabil o sa mai traiesc triplu anilor mei de acum in colo daca nu voi avea ceva accident.
Nu cred in porcariile astea cu mâncarea.Pana si cei ce fac sala si au în corp lucrat baga oale întregi de mâncare in ei si tot felul de proteine si nu crapă, ba din contra.
De ce m-a chinui o viață întreagă oprindu-mi poftele si plăcerile? Ca sa traiesc mai mult, sa fac ce? Sa ma chinui uitandu-ma la vitrine?
Sunt lucuri mult mai periculoase pe care le asimilăm in organizm decat o prăjitură sau o maioneza.

| Celcestietot a răspuns:

Nu mănânc chiar în tot timpul sănătos, dar când o fac mănânc inteligent, așa mi-am format organismul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cel mai bine îți poate explica dr. Michael Greger in cartea sa Cum sa nu mori. Merita citita!

| AvalohAlyn explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ați citit-o?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da.

| AvalohAlyn explică (pentru TamplaruAnisoara):

Eu v-am zis de ea.Ati cumparat-o?laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da. Când am citit postarea ta, am comandat doua exemplare, una pentru mine si una pentru sora mea. Eu am citit-o. La sora mea urmeaza sa o dau când ne vom întâlni. Poate in Decembrie când o sa merg la oraș. Este buna. Merita sa o citești. Eu am comandat-o la editura pentru ca este mai aproape de mine, Brașov, iar eu in județul Alba. Aline, omul are nevoie de hrana sănătoasă atât pentru trup cat si pentru suflet. Hrana sănătoasă pentru trup este cea vegetariana, si bio, iar pentru suflet este Cuvântul lui Dumnezeu, adică Biblia. Costa cartea 45 de lei un exemplar +taxele poștale 12 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autocontrol.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie să ai puțină ambiție.