| YellowAngel a întrebat:

Cum sa par mai matura?
Ideea e ca chiar daca am o mentalitate matura si in alte medii sunt matura, oamenii prin faptul ca sunt timida si ca zambesc ma vad imatura.
O fii si din cauza ca persoanele din jurul meu sunt mai arogante?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

A fi matur inseamna a gandi bine nu are legatura cu timiditatea si faptul ca zambesti.
Un om matur este serios si stie cand trebuie sa ia lucurile in gluma si cand sa le ia in serios, gandeste bine si rational si este o baza a lui si a celor din jur plus o experienta de viata si poate de asta nu esti privita ca atare.
Niciodata nu ar trebui sa confundam timiditatea si bunul simt cu lipsa de maturitate si nu stiu de ce ca sa fi o persoana matura e nevoie sa te certi ca babele din piata sau sa te bagi in seama prosteste peste tot.Tu poate ai o varsta mai mica iar cei din jur considera ca asta te face imatura deoarece nu stiu ce ai experimentat tu sau ce ai invatat pana acum.

| YellowAngel explică (pentru Freya1):

Tu ai dreptate, dar se pare ca unii confunda unele lucruri

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zoeyyy o persoana matura nu da asemenea raspuns, mai matura devi o data cu timpul prin experienta, ratiune, gandire matura, nu trebuie sa zambesti fals mereu si doar cand simti asta, da multe persoane sunt arogante

https://www.divahair.ro/......e_realizat
https://www.tpu.ro/......anticipat/
https://www.tpu.ro/......-16-funda/

apropo esti frumoasa

| RAY a răspuns:

Zoeyyy multumesc de compliment, sa nu fac spam maturizarea vine si daca devenim deschisi stiinteti, daca avem o minte deschisa

| Drimmero a răspuns:

N-are absolut nicio legatura faptul ca tu zambesti cu imaturitatea, de ce am impresia ca stai intr-un cerc de plozi?
E omeneste sa mai zambesti, sa schitezi o emotie pe chip, asta tine de latura emotionala pe care orice om normal o are, nu suntem roboti sa stam scanduri in fata diferitelor situatii.
Iti spun sigur ca persoanele din jurul tau iti influenteaza starile, asta o zic la modul general, peste tot e asa.

| Sofer a răspuns:

Se poate spune și asa ca sunt persoane mai arogante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o persoana matura ar pune o intrebare de genul.Si nici ca zambetele au vreo legatura cu asta.

| YellowAngel explică (pentru anonim_4396):

Exact aceeasi mentalitate superficiala o vad si la unele persoane din jurul meu. Mi-ar fi placut daca ai fii sa dai un raspuns care sa ma ajute mai mult, adica unul sa raspunda la intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru YellowAngel):

Oh,nu ma complimenta atat, ma faci sa rosesc))Fie, am sa-ti fac pe plac. Faptul ca esti timida nu ar trebui sa te afecteze atat de mult, desi intr-adevar este o problema pentru ca te impiedica sa socializezi.Incearca sa-ti expui mai des parereile, ideile.Asa le arati mentalitatea ta, care evident nu e superficiala ca a mealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda Ray.Cum spui tu.In ultima parte a raspunsului ai dreptate.