| deeea28 a întrebat:

Cum sa spui unui barbat fara sa-l jignesti, ca nu te satisface?

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Inteleg ce vrei sa spui... dar satisfacerea depinde si de varsta...si de cat timp se cunosc cei doi...nu prea are cum sa te satisfaca un barbat pe care il cunosti de cateva zile ...pentru o buna comunicare in pat trebuie ca cei doi sa isi cunoasca bine trupurile.
Incearca sa comunici prin semne daca nu vrei sa il jignesti...condu-l tu catre zonele tale 'preferate'... daca nu intelege spune-i finut ca ti-ar trebui un preludiu mai lung(fara preludiu o femeie e greu satisfacuta deoarece mai intai trebuie sa scape de inhibitii)...
Daca nici asa nu te satisface inseamna ca nu se pricepe si gata...totul consta in tehnica pentru a te simti bine... dar daca tii la el si tii neaparat sa va simtiti bine si sa mearga totul struna fa-ti curaj si spune-i"As vrea sa vorbim ceva, eu sunt putin cam timida si putin cam complexata, nu poti sa ma ajuti in a scapa de inhibitii si sa pot sa ma simt bine, esti foarte sexy, ma atragi mult dar cand e vorba de sex nu pot sa ma concentrez, imi e rusine"chiar daca nu e adevarat poate merge...deoarece ii trezesti instinctul de mascul si e o provocare pentru el ca sa te scoata din starea in care i-ai spus ca esti(chiar de nu)...si poate isi da silintatongue...
sper sa fiu de ajutor...acu nu stiu...eu asa as face... tu faci cum crezi...insa e importanat ca atunci cand spui chestii de astea mai delicate sa fii finuta si sa ii explici cu calm...

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Simplu si la subiect, intr-un cuplu trebuie sa existe comunicare.

lolita
| lolita a răspuns:

In nici un caz sa nu-i zici : nu ma satisfaci
trebuie sa il iei cu usurelul, sa schimi ceva la voi, ii zici ce iti place sa iti fac, cum iti place si unde iti place, comunicarea conteaza foarte mult. succes.

| madagascar a răspuns:

In primul rand trtebuie sa vorbiti, cand aveti o discutie despre sex, ii spui ce ti-ar place si ce nu iti place, incerca sa il conduci putin, sa il ajuti ca n-are de unde sa ghiceasca, peia si tu putin inittiativa, da vorbestei pe un ton calm, poti sa faci un joc si astfel afli si cei place lui(asta ar fi scopul jocului) si tu-i spui ce-ti place tie.totul sta in felul in care abordezi problema, daca te iubeste te intelege

| deeea28 explică:

Va multumesc pentru raspuns. Eu oricum am sa mai incerc desi imi e foarte grea situatia. Nu ne conoastem de o zi doua cu zicea cineva aici, dar nici de ani, suntem de 5 luni impreuna, ne intelgem bine, sunt sufleteste foarte multumita, dar pe planul asta scartaie si incepe sa ma puna rau pe ganduri. Si nu vreau sa-i zic, nu ca nu ar exista comunicare, dar ma gandesc cum m-as simti eu sa fiu in locul lui. Da, intelegi situatia, dar te simti ca dracu si nu vreau sa-l pun in postura asta, cred ca s-ar simti oribil.

| DeeaPustoaica a răspuns:

"Uite ce e...imi face placere ca ma simpatizezi dar nu cred ca ne potrivim. Cauta o alta persoana care te va intelege. Nu cred ca va fi niciodata ceva intre noi."

| CevaNormal a răspuns:

Daca vreai sa fii cu el numai din cauza sexului, atunci spune-i direct, dar daca il iubesti si vrei sa fii impreuna cu el, atunci spune-i incetisor fara directitudine, in timpul sexului sa fii tu cea care conduce, si sal pui sa faca ceva vrei tu,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@pustoaica, despre sex era vorbalaughing
Pai eu i-as zice direct:
"Auzi gogule, tu alte pozitii nu mai cunosti? Poate reusesti sa ma satisfaci in vreun fel, ca asa nu se mai poate"
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este cazul sa ii spui, trebuie sa isi dea seama singur, daca te iubeste, desigur.Este imposibil sa nu iti dai seama cum se simte persoana de langa tine.In situatia in care el nu este in stare sa recunoasca si sa discute deschis problema, trebuie sa iei initiativa si sa ii spui ce iti doresti de la el, ce greseste, ce nu te satisface.