| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

Cum scoti o persoană din mintea și inima ta?
Dati-mi niste sfaturi!
Eu n-am reusit sa scot acea persoana poate ma ajuta cineva cu un sfat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu putem face asta,putem accepta ca a fost in trecutul nostru si sa mergem mai departe,degeaba vei vi cu altul nu asa uita mintea umana, un gand ignorant e de fapt suferinta inutila,poti invata ceva gen o limba straina,sa te plimbi,sa vezi filme de comedie,sa manci sanatos, sa faci sport, sa te odihnesti suficient, sa isi pui mintea la concentare nu putem sa ne gandim la doua chesti in acelasi timp, daca te pui pe invatat germana, engleza nu va vi asa in mintea ta

| T0T a răspuns:

De ce să faci asta?

| gemeni6226 a răspuns:

Daca l-ai iubit mult la inceput e foarte dificil si dureros.Trebuie sa incepi sa vorbesti cu alti baieti.Nu el e singurul pe Pamint si daca te-a lasat nu te merita. Spun astea din propria experienta.O sa suferi mult la inceput dar timpul si convorbirile cu alti baieti te vor consola, ba mai mult vei gasi pe unul altul pe care o sa-l poti iubi la fel de mult ca precedentul si o sa vezi ca el va ramine si nu va mai pleca din viata ta cum a facut cel din cauza caruia suferi acum.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru gemeni6226):

Nu ca nu stie ca il plac si de asta vreau sa il scot

| gemeni6226 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Nu ai fost explicita in intrebare.Eu la scoala daca mi-a placut un baiat foarte mult macar am facut gestul sa-i dau un poster cu echipa lui preferata si macar am incercat sa fiu draguta cu el ca poate asa ma remarca.Deci nu i-am facut avansuri pur si simplu eram de treaba cu el cautam ocazii in care puteam fi de treaba cu el.Numai ca era tare rusinos si se rusina cind doream sa fu draguta cu el.Eram doar in clasa 8-a dar in liceu de imi placea de cineva faceam la fel.Nu renunta daca nici nu sti ca te place ori ba.

| AirănMeidăn a răspuns:

o inlocuiesti
e cel mai simplu, crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă tu nu poți, o va face timpul.