| anonim_4396 a întrebat:

Cum se explica faptul ca fetele in scoala iau note destul de mari si unele din ele sunt chiar tocilarehee hee iar dupa ce termina scoala nu prea le mai vezi sa exceleze intr-o anumita profesie si zici ca devin asa instant mult mai dumb?hee hee
Daca stai sa te gandesti sunt enorm de multe profesii in care nu prea gasesti femei cum ar fi:
- domeniile stiintei
- arta
- literatura
- chirurgie
- informatica
- astronomie
- automatizari
- constructii
etc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vezi ca multi fac o facultate si dupa aia habar n-au sa-si exerseze meseria? Ori nu gasesc de munca, nu cauta si dupa aia se dau mari ca au cariera. Persoane ratate care stiu sa-si dea aere in loc sa-si vada de viata lor deeacea unele tipe ajung pe la marginea carosabilui sa faca anunt la servicii de pat atat pentru cei pe tir si cu masina mica. Important in viata e sa fii om nu mare laudator care nu stii ce ai invatat prin facultate.

| laptopnews a răspuns:

Nu e vorba neaparat de fete/ femei, in general persoanele care incearca sa exceleze in toate domeniile, invatand cat mai mult din fiecare, ajung sa nu isi mai dea seama care este cel la care se pricep cel mai bine si care li se potriveste. Ai sa razi, dar sunt multe femei in arta (depinde cu ce asociezi arta)... in stiinta la fel, informatica din ce in ce mai multe. Deci nu e neaparat vorba de femei!