| cerculetezburatoare a întrebat:

Cum se numeste fapta daca ai intrat intr-o casa abandonata cu mai multi copii (vreo 10)? Cumva este viol al domiciliului- dosar penal, adica infractiune? Ce iti poate face politia daca nu ai nici buletin (ai sub 14 ani) si e pentru prima oara cand ai de-a face cu politia?

Răspuns Câştigător
| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Deci daca este o casa total abandonata adica nu sta nimeni in ea ii ok, si in plus politia nu-ti face nimic numai daca se plange cineva ca ai intrat acolo, si oricum politia nu-ti face nimic iti da un advertisment si gata si ca sati deie amenda sau ceva trebuie sa te avertizeze de 3 ori si oricum nu tin iei minte cine o fo si nici nu sar strofoca politia sa mearga acolo pentru orce prostie. Funda nu dai?

5 răspunsuri:
| cerculetezburatoare explică:

@ADIvreaFUNDITA eu si mai multi am mers si s-a sufocat politia sa vina laughing

| cerculetezburatoare explică:

@ADIvreaFUNDITA am vazut. le-a luat numele si adresele doar celor mai mari (ma rog... ei mai avusesera prbl cu politia laughing)

| cerculetezburatoare explică:

@ADIvreaFUNDITA mersi de ajutor, o sa-ti dau funda kiss

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Deci nu conteaza cu cuti ai mers, politia no sa mearga la fiecare acasa. Daca o sai mai cheme cineva o data atunci probabil se va duce sa vorbeasca cu parinti.Deci politia no sa-ti faca nimic o sa vezi

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Daca mai aveau probleme cu politia normal ca leau cerut adresele si oricum ei sunt condamnati ca vau adus pe voi acolo pentru ca sunt mai mari si pe iei dau vina. Dar motivul principal pentru care au chemat politia este ca ati fo foarte multi si ati facut deranj.La noi in cartier se spune ca este un bloc bantuit dar locuit si intr-o zi au mers mai aproape toata clasa mea in bloc si cativa aveau 14 ani si iei au chemat politia, dar leau dat un avertisment si gata si daca mai venim inca o data asa multi ne da amenta asa ca noi am mers doar cate 3 si asa fara sa ne vada oameni si pentru ca iei daca ne vedea se ducea langa lift si vedea daca merge liftu si daca noi ne duciam cu liftu iei ne blocam si chema politia.Deci si mie mi s-a intamplat asa si nai de ce sa te temi tie no sa-ti faca nimic.