| OnePiece a întrebat:

Cum se poate ca Romania sa vrea sa organizeze meciuri din Euro 2020 si sa aiba o infrastructura demna de Congo?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stadionul e ok

| Drimmero a răspuns:

Pana la urma cred ca vom pierde organizarea,, vin strainii la noi si dau de gunoaie, saracie si lumea a 5-a.
Poate doar Bucurestiul sa le faca o impresie frumoasa cu stadionul Arena Nationala, dar nici asa in mare masura.
Nu meritam sa facem organizari, nu suntem capabili

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

A devenit deja tipic noua sa ne consideram incompetenti ca natie. Ne-am obisnuit sa spunem ca romanul e hot, e prost si asa mai departe. De aici si progresele neinsemnate pe care le facem. Am organizat finala Europa League impecabil acum 5 ani, daca imi aduc bine aminte. De ce nu am merita, deci, sa gazduim cateva meciuri de la Euro? Mai ales avand in vedere formatul special care s-a ales pentru aceasta competitie. Avem aeroporturi, avem mijloace de transport, avem stadioane, avem hoteluri, avem si avem si avem. Avem de toate. Nu a afirmat nimeni ca Bucurestiul ar putea organiza Jocurile Olimpice sau mai stiu eu ce, insa cateva meciuri amarate, cu siguranta da. Problema e de mentalitate.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Eu stiu ce se vorbea prin conferinte, am tot auzit ca e posibil sa se caute alt loc pentru a juca, Romania degeaba are infrastructura daca nu e dezvoltata si nu ofera conditii, eu sper totusi ca vom vedea si la noi in tara cum se organizeaza astfel de turnee finale,, nu vezi ca la noi inca e scandal pentru modernizarea stadioanelor? Eu pe baza asta vorbeam mai sus