| Mksdh a întrebat:

Cum trebuie sa arate un pachet de tigari pentru a convinge un fumator sa nu mai vrea sa fumeze?

cine imi da cea mai buna idee primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Pachetul gol?
Pachetul gol ma va convinge ca-i vremea sa dau fuga sa-mi cumper altul daca am chef, chiar daca-i tarziu, gasesc pana la urma vreo benzinarie deschisa, poate fi chiar funny.
Eu cred ca ar trebui pus un pret grotesc pe pachet, sa coste monstruos, complet nemeritat si sa puna-n centru si poza patronului de la Marlboro(in cazul meu) ranjind ca-n afisele alea cu predicatori cu obrajii luciosi care vin la noi pe stadioane( stii afisele alea?) sa vad unde vor ajunge banii mei asa incat sa ma trezeasca din orice chef de-a mai fuma.

15 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu poti face un fumator inrait sa se lase prin ce arati pe niste căcaturi de pachete, daca cineva crede ca imaginile asa-zis socante de pe pachete impresioneaza pe cineva, se inseala amarnic.Imaginile alea au insemnante fix 0. Un fumator se convinge sa nu mai fumeze doar prin auto-motivatie, si cu totul alte motive decat un mizilic de imagine, care in 60% dintre cazuri, sau chiar mai mult, nici nu sunt fotografii ale unor fumatori.Penal!

| CoquineNoire a răspuns:

Pozele nu ajuta, alea mai rau fac pofta.
daca vrei sa convingi pe cineva drag sa se lase, recomanda-i audiobookul sau cartea numita "Allen Carr In sfarsit nefumator", in urma careia milioane de persoane s-au lasat de fumat.
eu una am ascultat-o de curiozitate si iti schimba perceptia total asupra fumatului.

| RB26DETT a răspuns:

Trebuie scris mare pe pachet, prin fumat se ajunge la cancer dupa aceea la moarte http://www.youtube.com/watch?v=TA3lH0EUK_g sit toti ar trebui sa vada asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RB26DETT):

Haide, bre... Dar asta deja scrie, sub toate formele posibile. Și vorbești ca si cum toți fumătorii ajung la cancer și singurii care fac cancer sunt fumătorii. Viața atrage după sine moarte, nu fumatul.

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii tu?

| Elena97M a răspuns:

O inima strabatuta de o tigara laughing. M-am gandit si asta mi-a venit in minte happy

| tocoal a răspuns:

N-ai cum sa convingi un fumator sa se lase de fumat. Numai el poate decide daca vrea sau nu. Cum se apuca asa se lasa.

| cristianfrunza a răspuns:

Sa ii spui ca ai facut pipi pe o tigara, sau ca ai facut ceva scarbos cu o tigara si apoi ai uscat-o si nu ii spui care este.

O funda nu ar strica la casa omului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe "fata" pachetului de tigari o poza cu Basescu, si pe verso una cu Iliescu! Sigur m-as lasa de fumat (daca as fuma)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gol.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Mie pachetul gol îmi deschide alte perspective. Am un pachet gol chiar lângă mine, e așa de 4 zile, încă așteaptă să-i fac plinul, dar nu vreau. Funcționează, serios.

| Mksdh explică (pentru Leocerba):

Am folosit ideea ta

| Leocerba a răspuns (pentru Mksdh):

Si s-a lasat cineva de fumat pe ideea asta? @_@
sau?

| Mksdh explică (pentru Leocerba):

Da!

| Leocerba a răspuns (pentru Mksdh):

Excelent.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Pachetul gol?
Pachetul gol ma va convinge ca-i vremea sa dau fuga sa-mi cumper altul daca am chef, chiar daca-i tarziu, gasesc pana la urma vreo benzinarie deschisa, poate fi chiar funny.
Eu cred ca ar trebui pus un pret grotesc pe pachet, sa coste monstruos, complet nemeritat si sa puna-n centru si poza patronului de la Marlboro(in cazul meu) ranjind ca-n afisele alea cu predicatori cu obrajii luciosi care vin la noi pe stadioane( stii afisele alea?) sa vad unde vor ajunge banii mei asa incat sa ma trezeasca din orice chef de-a mai fuma.